אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחה ערעורם של החשודים בפרשת הולילנד: יישארו במעצר צילום: יריב כץ

נדחה ערעורם של החשודים בפרשת הולילנד: יישארו במעצר

שופט בית המשפט המחוזי אברהם טל דחה את ערעורם של ארבעה מעצורי פרשת הולילנד, שביקשו לקצר את תקופת מעצרם

08.04.2010, 14:31 | איתי הר אור

סגן נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה אברהם טל דחה את ערעורם של ארבעה מעצורי פרשת הולילנד שביקשו לקצר את תקופת מעצרם.

השופט טל קבע כי אורי מסר ישאר במעצר למשך ששת הימים שנפסקו לגביו, וכי מהנדס העיר ירושלים אורי שטרית, בעלי הקרקע לשעבר שעליה הוקם פרויקט הולילנד הלל צ'רני, וחשב החברה אליהו חסון ימשיכו וישהו במעצר לכל שמונת הימים שפסק בית משפט השלום בראשון לציון שלשום (ג'). עצור נוסף - מאיר רבין, כלל לא ערער על הארכת המעצר שלו.

בכך למעשה מדובר בשתי החלטות, של סגן נשיא בית משפט השלום בראשון לציון וסגן נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז , הרומזות על חומרת הפרשה וטיבו של חומר החקירה המונח בפני בית המשפט.

בנוגע להארכת מעצרו של מסר, אמר השופט טל כי יש בסיס לחשדות נגד כל הנאשמים, והוסיף כי אמנם לפני הדיון בבית משפט השלום בראשון לציון לא היה חשוד מסר בעבירות בקשר לפרוייקט הולילנד, אך מראיות שנאספו לאחר הדיון עולה קשר כזה, גם אם לא ישיר, כחלק מראיות חדשות.

סנגורו של מסר, עו"ד שמעון דולן, התייחס לאמירתו של בית המשפט ואמר: "החלטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה מאשרת שעד למועד הדיון בבית משפט השלום לא היה כל קשר לא לגיטימי בין עו"ד אורי מסר ובין פרשת הולילנד וזאת לאחר שהתבצעה חקירה סמויה ממושכת בנושא. קשה שלא להשתחרר מהרושם שלאחר תקופה כה ארוכה כאשר היה ברור שלעו"ד מסר אין קשר לפרשה, חיפשה המשטרה ראייה כלשהי כדי שתוכל להציגה בדיון בערר. בנסיבות אלה הדעת נותנת כי לולא הניסיון לקשור את עו"ד מסר לפרשת הולילנד ובהתייחס לעובדה שלגבי נושאי החקירה האחרים נחקר בעבר ותיקו נסגר לא היה עו"ד מסר נעצר ולו ליום אחד".

הפרשה, אשר הותרה אתמול לפרסום חלקי, הוגדרה על ידי בית המשפט כ"חמורה בתולדות המדינה" וכזו "שתזעזע את אמות הסיפים". על פי החשד, העצורים, בהם עו"ד מסר, מהנדס העיר ירושלים לשעבר, אורי שטרית, בעלי הקרקע לשעבר של מתחם הולילנד, הלל צ'רני, חשב החברה, ואליהו חסון, נתנו, קיבלו והעבירו שוחד של עשרות מיליוני שקלים לעשרות גורמים שונים על מנת להיטיב עם בעלי הקרקע עליה הוקם פרויקט הנדל"ן השנוי במחלוקת במתחם הולילנד.

 קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות