אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי איקאה במילנו שובתים במחאה על קיצוב זמני ההפסקות בשירותים צילום: בלומברג

עובדי איקאה במילנו שובתים במחאה על קיצוב זמני ההפסקות בשירותים

העובדים מוחים על ההפחדות , דרישה שלא ללעוס מסטיק ועומסי העבודה הגבוהים שגרמו לתחלואה גבוהה, התקפי חרדה והתעלפויות

09.04.2010, 16:55 | סוכנויות הידיעות

עובדי איקאה שובתים היום באאוטלט השני בגודלו של החברה באיטליה בגין תנאי עבודה "בלתי מתקבלים על הדעת" לרבות קיצוב זמני הפסקות השירותים.

"אנו מפגינים נגד הלחץ שמושם על העובדים" על ידי המנהלים בחנות בקורסיקו בפאתי מילנו, אמר מאסימו אווני, מזכיר איזורי של איגוד העובדים Uiltucs, אמר היום בראיון טלפוני. "צעדים משמעתיים חסרי תועלת" בסניף לרבות דרישה מהעובדים שלא ללעוס מסטיק בעבודה "ורדיפה אישית", הוא אמר עוד.

איקאה "מיישמת את אותם חוקים בכל 16 הסניפים שלה באיטליה עם היגיון בריא תוך שימת טובת הלקוחות בעדיפות ראשונה", אמרה החברה שבסיסה בליידן שבהולנד. איקאה הוסיפה כי היא פתוחה לניהול מגעים עם האיגוד לאחר "אי ההבנות" כלשונה, שקורסיקו וקראה לפגישה עם העובדים ב-12 לאפריל.

החטיבה האיטלקית של איקאה - החמישית בגודלה מבחינת היקף המכירות - רשמה גידול של 3.8% בשנה החולפת ל-1.38 מיליארד יורו. קורסיקו מעסיקה 542 עובדים. הצעד שננקט היום לא צפוי לגרום לתקלות או עיכוב בשירות, מסר אווני.

עובדי איקאה בקורסיקו כבר קיימו שביתה של חצי יום ב-7 לדצמבר במחאה על הפחדות מצד המנהלים ועומסי עבודה עודפים שגרמו לגידול בתחלואה בהמשך להתקפי חרדה ועובדים שהתעלפו, אמר האיגוד בהצהרה באתר האינטרנט שלו.

"אנו דורשים תשובות ברורות", הוסיף אווני. קמעונאית הרהיטים לבית הגדולה בעולם הוכרחה לסגור את החנות שלה בפריס בפברואר לאחר שביתות במחאה על השכר בצרפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות