אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזרת טייגר למגרש תורמת לכלכלת טורניר המאסטרס צילום: רויטרס

חזרת טייגר למגרש תורמת לכלכלת טורניר המאסטרס

מקומות חנייה ב-3,500 דולר, כרטיס ב-500 דולר, עוגיות במחירים מופקעים - כן, כן, הכוכב הגדול של הגולף חזר למשחק

11.04.2010, 15:12 | סטיב קיטינג, רויטרס

שיבתו של טייגר וודס למגרשי הגולף בטורניר המאסטרס האמריקאי לא ממש גרמה לעסקיו של פרנק לשגשג, לעומת זאת למנצח אליפות בריטניה הפתוחה לשעבר ג'ון דיילי לא היו הרבה תלונות בעודו מוכר מוצרים נלווים בסמוך למקום התחרות.

כשחיוך מרוח על פניו, ולא מש ממנו כבר 40 שנה, פרנק עומד מחוץ לחנות שלו הסמוכה למתחם הטורניר ומחזיק שלט של חניה תמורת 20 דולר ליום.

"אנשים מרחבי העולם חוזרים ומחנים פה בכל שנה", מתאר פרנק, שלא הסכים לחשוף את שם משפחתו, בעודו מביט בחניון הריק, בו הצליח בעבר להחנות 25 מכוניות כדי להשלים הכנסה.

הקרב על החניה בטורניר המאסטרס הוא רק רצה הקרחון של הכלכלה המחתרתית הבלתי יציבה שפועלת בשולי מועדון הגולף האקסקלוסיבי ביותר בעולם.

וושינגטון רואד, ארבעה טורים לא מושכים במיוחד של חנויות, תחנות דלק ודוכני מזון מהיר שחוצים את מגנוליה ליין, נחשבים לבזאר של המאסטרס. בשבוע התחרות ניתן למצוא נערות צעירות שמוכרות עוגיות ביתיות לאורך 2.5 ק"מ של מדרכות לצידו של באד בוי דיילי, שמנסה למכור את קולקציית המוצרים הזולים שלו בעודו מצטלם מחוץ לקרוון הממונע שלו. זהו מקום שבו המבקרים יכולים למצוא הכל, החל מסיגרים ועוד לחומר סיכה לשבוע המאסטרס, או לבחור בין תחרות הביקיני Par Three בהוטרס או תפילה בכנסייה.

טייגר וודס. פרמייר גלובל ספורטס, שמספקת אירוח וכרטיסים לחברות, דיווחה על עלייה של 30% בעסקים בהשוואה לשנה שעברה, בנוסף לזינוק של 10% לאחר הכרזתו של וודס כי ישוב לאוגוסטה, צילום: איי פי טייגר וודס. פרמייר גלובל ספורטס, שמספקת אירוח וכרטיסים לחברות, דיווחה על עלייה של 30% בעסקים בהשוואה לשנה שעברה, בנוסף לזינוק של 10% לאחר הכרזתו של וודס כי ישוב לאוגוסטה | צילום: איי פי טייגר וודס. פרמייר גלובל ספורטס, שמספקת אירוח וכרטיסים לחברות, דיווחה על עלייה של 30% בעסקים בהשוואה לשנה שעברה, בנוסף לזינוק של 10% לאחר הכרזתו של וודס כי ישוב לאוגוסטה, צילום: איי פי

הכסף הגדול נמצא בכרטיסים

כרטיסי המאסטרס מהווים את המטבע האמיתי לאורך וושינגטון רוד, המלאה בספסרי כרטיסים במקום בעצי אורן וצמחי אזוליאה פורחים. מהשחר ועד השעות הקטנות של הלילה, אוהדי גולף תרים את האזור בתקווה למצוא כרטיסים תמורת אלפי דולרים.

ג'ים ואביו נסעו מנאשוויל במשך חמש שעות בתקווה למצוא כרטיסים בוושינגטון רואד, ובכוונתם לשוב הביתה בהמשך הערב אם יצליחו וגם אם לא.

טום בא מקליפורניה כשבידו כרטיס לסיבוב האימונים של יום שלישי, אך גם הוא מצא עצמו ביום רביעי בוושינגטון רואד ביחד עם עוד אלפי אנשים בחיפוש אחר כרטיס. "היינו במעלה הרחוב, אבל השוטר אמר לנו שאי אפשר לעמוד פה, הוא הרים שתי אצבעות, ואמר שעלינו לזוז או להיעצר", הוא מתאר, לאחר שלא הצליח לשכנע ספסר להוריד את המחיר שביקש לכרטיס מ-500 דולר.

בסמוך לחנות הפרחים, המספרה של וונוס ואדוניס עמוסה במכוניות, ופרנק מסביר בקנאה ששכנו מכר מראש את כל מקומות החניה שברשותו לשבוע דרך האינטרנט עבור 3,500 דולר.

בצד השני של חנות הפרחים הקטנה של פרנק, הכנסייה הבפטיסטית מציעה חניה ובקבוקי מים, ובתמורה מבקשת תרומה קטנה.

"אני זוכר שכשסטיב בלסטרוס זכה, אפשר היה לשמוע את זה עד לפה. העסקים שלי שגשגו באותו יום", נזכר פרנק. "אנשים מרחבי העולם התקשרו וביקשו לשלוח לו פרחים".

עלייה של 30% בזכות "התאוששות טייגר"

ניצחון של וודס קרוב לוודאי לא יגרום לכל כך הרבה נשים לשלוח פרחים, אך חזרתו למגרש כבר סיפקה התאוששות  לעסקים. פרמייר גלובל ספורטס, המספקת אירוח וכרטיסים לחברות, דיווחה על עלייה של 30% בעסקים בהשוואה לשנה שעברה, בנוסף לזינוק של 10% לאחר הכרזתו של וודס כי ישוב לאוגוסטה.

סטיב קוואנה, שבבעלותו מוסך מכוניות ממול לאוגוסטה, השכיר את המגרש שלו לרשתות הטלוויזיה. לשכנו, תכשיטי ווינזדור, הציעו 20 אלף דולר עבור גישה לגג שלו שמספק תצפית למגרש. "חבל שטייגר לא עושה זאת בכל שנה", אמר קוואנה לכתבים. "המכירות ירדו ב-20%, אבל הרווחים שלי יעלו בגלל הסכומים שהרשתות מוכנות לשלם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות