אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לפרסומים: באוצר מכחישים הדיונים לביטול הפטור ממס השבח צילום: shutterstock

בניגוד לפרסומים: באוצר מכחישים הדיונים לביטול הפטור ממס השבח

משרד האוצר: "לשכת השר מבהירה בנוגע לפרסומים הבלתי אחראיים הבוקר, כי לא התקיים בתקופה האחרונה כל דיון בנושא שינויים כלשהם בפטור ממס השבח על דירות"

12.04.2010, 11:14 | הדר קנה

באופן חריג הוציאה הבוקר לשכת שר האוצר יובל שטייניץ הבהרה, לפיה לא התקיימו בתקופה האחרונה דיונים על פטור ממס שבח על דירות.

הבוקר פורסם באחד מכלי התקשורת כי לאגף התקציבים במשרד האוצר יש תוכנית לביטול מס השבח על דירות להשקעה. בכתבה צוין עוד כי התוכנית נעשתה ללא שיתופם של רשות המסים.

בצעד חריג, מספר שעות אחרי אותה ידיעה פרסמו בלשכת השר הודעת הכחשה ובה נכתב כי: ”לשכת שר האוצר מבהירה בנוגע לפרסומים הבלתי אחראיים הבוקר, כי לא התקיים בתקופה האחרונה כל דיון בנושא שינויים כלשהם בפטור ממס השבח על דירות, וממילא לא נידונה ולא התקבלה כל החלטה בנושא”.

ברשות המסים זעמו אף הם על הפרסום בנוגע לתוכנית רחבת בהיקף של אגף התקציבים באוצר לביטול הפטור ממס שבח על דירות להשקעה (דירה שנייה ויותר) שכיום שיעור המס הוא בגובה 20% על הרווח הריאלי. כיום דירות פרטיות פטורות ממס שבח.

גורמים בכירים ברשות אמרו ל"כלכליסט" כי מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי קיבל בהפתעה את הפרסומים בנוגע לפטור וכך גם בכירי הרשות בינהם סמנכ"ל התחום המקצועי אהרון אליהו והיועץ המשפטי של הרשות משה מזרחי. ”אין אף גורם מקצועי ברשות שאחראי על העניין הזה", נאמר על ידם..

האשמה מופנית כלפי בועז סופר סמנכ"ל לתכנון וכלכלה ברשות שעשה לטענת רשות המסים "תרגיל" מאחרי גבם.

גורמים בכירים אחרים ברשות דווקא טוענים כי הייתה תוכנית רעיונית כזו שהייתה אמורה להגיע לדיון בדרגים הבכירים ביותר באוצר, אך זה עדיין בשלבים מאוד ראשונים ואין עדיין החלטה קונקרטית.

עוד הוסיפו כי: "מובן מאליו, שבאגפי האוצר השונים נבחנות כבדרך של שגרה, תכניות כאלו ואחרות בתחומים שונים – לרבות תחום המיסוי – ואולם מכאן ועד לשינויים במדיניות הקיימת ארוכה הדרך”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הורדת מס שבח להצלת שוק הנדלן
צועקים שמחריק הדירות עלו פשוט צריך להפחית את מס השבח למספרים ראלים המון בעלי קרקעות ודירות מתים לממש את רכושם אך לא מבצעים פעולות מכירה מפני שהמס גבוהה מאוד לכן במידה ומס השבח יהיה נמוך ואחיד לכולם אנשים יממשו נכסים ומחירי בנדלן יהיו יותר ראלים וגם המדינה תרוויח יותר אין שום היגיון למכור קרקע או נדלן אחר ולשלם חצי למדינה זה שוד אני אישית מחזיק קרקעותק שקיבלתי בירושה במיקומים מעולים אבל אני לא יממש אותם כל עוד אני אמור לשלם כמעט חמישים אחוז מס לכן מחירי. הדירות ימשיכו לעלות כי. אין הצעה של דירות אלה עם הממשלה תתעורר ותעודד אנשים ע״י הורדת. מס למכור ולממש קרקעות ודירות שבבעלותם שנים
12.04.10
4.
המס הזה יעלה מאוד את מחירי הדירות, וכן יקטין השקעה בבניית דירות חדשות.
שכר הדירה בארץ היה תמיד נמוך עד שהטילו מס על השכרת דירות. מייד התחילה פניקה, מחירי השכירות עלו מאוד, והאוצר ממילא לא הרויח מי יודע מה. לכן תרפו ותעזבו. אם משהו מחזיק דירה אחת שמחירה מיליונים וימכור אותה זו "דירת יחיד" אבל אם משהו השקיע במספר דירות עממיות שמחירן יחד הרבה פחות מאותה דירה יחידה הוא ישלם על המכירה ברגע שירצה לממש.הדבר ימנע מכירות של דירות והרכוש שלאיעבר ידיים יתחיל להתפורר, כך נקבל הרבה סלמס. מי שלא השתתף בקומבינת ההשקעות בבורסה, ורצה סך הכל לשמור על פרי עמלו, יענש, אין מחסור בדירות בארץ, במיוחד אין מחסור בדירות עממיות , הן נמצאות בפריפריה של הרבה ערים. הרעיון שמס שבח ירבה דירות פנויות , אוילי.
שוב קומבינה של האוצר? , מרכז  |  12.04.10
לכל התגובות