אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"למשקיעים במניות הנפט יש אילוזיה להתעשרות מהירה כמו בתקופת הבהלה לזהב" צילום: אלבטרוס

"למשקיעים במניות הנפט יש אילוזיה להתעשרות מהירה כמו בתקופת הבהלה לזהב"

למרות האזהרה, שלמה מאיר, מנהל קרנות בדי.בי.אם, ממליץ על מניות הגז והנפט בעקבות הדו"ח של הממשל האמריקאי

12.04.2010, 13:25 | גיל קליאן

שלמה מאיר, מנהל קרנות בדי.בי.אם בית השקעות, ממליץ על מניות הגז והנפט בעקבות הדו"ח של הממשל האמריקאי.

מאיר מציין כי "כאזרח ישראלי אני יכול להביע שמחה על האפשרות שמדינתנו אכן תהפוך למעצמת גז ונפט. כמנהל השקעות אני יכול להשתמש בפתגם האמריקאי הידוע THE TREND IS YOUR FRIEND ואם זה הטרנד אז לך עם זה.

"לאנשים המשקיעים במניות הנפט יש אילוזיה להתעשרות מהירה כפי שהייתה בתקופת הבהלה לזהב. גילוי שדה הגז הגדול בקידוח תמר ויציאתו של יצחק תשובה ממצוקות כלכליות מסוימות אליהן נקלע, הפכו אותו לגיבור כלכלי הראוי לחיקוי והגבירו את החלום להתעשרות מהירה באמצעות מניות הנפט. איני רואה בכך כל פסול, כאשר הדבר נעשה במידה ובפרופורציה נכונה.

"מניות הנפט והגז, כולל אלו שהשתתפו בקידוח תמר, לא זוכות לקבל לגיטימציה ממספר גופים מוסדיים ואנליסטים מסויימים, הרואים בהם עדיין השקעה מסוכנת וספקולטיבית בדומה להשקעה בקזינו. קראתי כתבות של אנליסטים שטענו שאם ימצא גז נוסף בישראל לא ימצא לו שימוש. הדבר הזכיר לי את הסיפורים על הקמת תחנות הכוח הראשונות, כאשר היו מי שטענו כי אין צורך בתחנות כוח כה גדולות כי לא יהיה מי שיצרך את החשמל שייצרו. לגבי הגז אני חושב כי כל עוד לא הותפלו כל מי הים התיכון למים מתוקים יש מקום לשימוש בגז ובנפט ובכלל בכל אמצעי האנרגיה.

"אין ספק כי דוח הממשל האמריקאי יחד עם העובדה שנמצאו כבר מאגרי גז בים התיכון כמו מרי תמר ודלית, מגבירים את ההתעניינות סביב מניות הגז והנפט ולכן יש לבחון את ההשקעה בהן במקביל להתחשבות בגורמי הסיכון והסיכוי פרופר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות