אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסמו תמונות הכלה באינטרנט ויפצו בני זוג ב-40 אלף שקל צילום: סי די בנק

פרסמו תמונות הכלה באינטרנט ויפצו בני זוג ב-40 אלף שקל

בשל תמונות חושפניות של הכלה בטקס החינה שלה קרא האימאם במסגד להחרים את המשפחה. השופט בהחלטתו: "יש להניח כי בעיניים חילוניות ומערביות ניתן לראות בשמלה כשמרנית למדי, אך לא כן בעיני העדה המוסלמית המאמינה"

13.04.2010, 10:31 | מארק שון

משפחת אבו גנאם מרמלה תפוצה ב-40 אלף שקל ו-8,000 שקל הוצאות משפט לאחר שחברת צ'ק צ'אק שצילמה ב-2007 את טקס החינה במשפחה העלתה את התמונות לאתר האינטרנט שלה ללא רשות ואישור מפורש מבני הזוג המתחתנים. כך עולה מפסק הדין שניתן השבוע בבית משפט השלום בראשון לציון.

בני הזוג, פאדי ויסמין אבו גאנם, ערכו טקס חינה לקראת חתונתם והזמינו את חברת הצלמים צ'יק צ'אק כדי לצלם את האירוע בטקס החינה. בעדה הבדואית הגברים (מלבד החתן עצמו) אינם משתתפים ולכן הכלה עצמה יכולה להרשות לעצמה ללבוש בגדים חושפניים יותר ופחות צנועים מהלבוש המקובל בקרב העדה. לאחר האירוע החברה פירסמה תמונות באתר האינטרנט שלה ובני הזוג טענו שהדבר נעשה ללא הסכמתם ותוך פגיעה בפרטיות ובכבודם.

מה שסייע לשופט להכריע היה ההוראה של האימאם במסגד להחרים את המשפחה בעקבות פרסום התמונות. האימאם, סלימאן אבו סויס, אמר בעדותו, כי "אני מדבר על פגיעה בכבוד האדם וכבוד האישה. אני לא צריך לראות אישה מחופשת, ופתאם אני רואה את החזה ואת הרגליים...רואים את השדיים עדיף לי שהיא תלך ערומה, אני ראיתי את הרגליים ואת השדיים ואת הכל. מה נשאר בה? איזה כבוד נשאר?". אבו סויס נשא דרשה במסגד מייד לאחר הפרסום וקרא להחרים את בני המשפחה בעקבות המקרה.

השופט השתכנע שכתוצאה מפרסום התמונות באתר בני הזוג התבזו והושפלו, וכתב בהחלטה כי "לו היתה התובעת יהודית חילונית יש להניח כי לא היו רואים בתמונות כחושפניות. התובעת מופיעה בתמונות כשזרועותיה חשופות, ראשה אינו מכוסה, ורק החלק העליון של בית החזה גלוי. יש להניח כי בעיניים חילוניות ומערביות ניתן לראות בשמלה כשמרנית למדי, אך לא כן בעיני העדה המוסלמית המאמינה".

חברת הצילום ומנהלה, ישראל פרסי, ישלמו לבני הזוג כאמור 40 אלף שקל בתוספת ל-8,000 שקל הוצאות משפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות