אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 איך לבחור פירות וירקות צילום: .shutterstock

איך לבחור פירות וירקות

למה צריך לדקור תירס, מה צריך לשמוע כשדופקים על אבטיח, ולמה צריך לחפש דווקא את החציל השחור והארוך

15.04.2010, 09:55 | איציק שאשו

אבוקדו: בבואך לקנות אבוקדו שאל את עצמך מתי תאכל אותו. אם ענית "בתוך כמה ימים", חפש אבוקדו קשה שימשיך להבשיל אצלך במטבח. אם התשובה היא "מקסימום מחר", חפש אחד רך יותר - אבל לא רך מדי, כי אלה נוטים להשחיר מבפנים. דרך אגב, כדי להאיץ הבשלה של אבוקדו אפשר לאחסן אותו בשקית נייר.

תירס: תירס שנקטף מאבד במהירות מטריותו, אז כדאי שתחפש את הקלחים שעדיין עטופים בעלים ושעוד לא נשרו להם כל השערות הלבנות הדקות ההן. אחר כך דקור אחד מריבועיו. אם יצא נוזל לבנבן – שים בסל ורוץ לקופה. אם הנוזל מזכיר מים או לא יוצא בכלל – ותר.

מלפפון: מלפפונים צריכים להיות אתלטיים - כלומר רזים, מוצקים ושריריים. כל טבח מתחיל יגיד לך שהגדולים זה הכל מים. כדאי גם לוודא שכל הקצוות במקומם, כי מלפפון בלי גג נרקב מהר יותר.

בצל: הוא קשה, חלק ונטול נקודות רכות או "מלוכלכות" מדי? מספיק טוב. רק תזכור שלבצלים היבשים יש לרוב טעם אלים יותר, ושהסגולים ייראו יותר טוב בסלט. אה כן, וגם ש"בצלצלי שאלוט" הם לפעמים דרכו של הירקן לומר לך שיש לו כמה בצלים רגילים, רק עם גוף קטן ומחיר ענק.

מלפפונים צריכים להיות אתלטיים -  רזים, מוצקים ושריריים, צילום: shutterstock מלפפונים צריכים להיות אתלטיים - רזים, מוצקים ושריריים | צילום: shutterstock מלפפונים צריכים להיות אתלטיים -  רזים, מוצקים ושריריים, צילום: shutterstock

קישוא: סביר להניח שאתה לא יודע מזה, אבל מספר זני הקישואים הקיימים עולה אפילו על מספר הירקנים הלא מגולחים בשוק הכרמל. אם מטרתך למלא את הקישוא, קנה אחד עם קליפה דקה וחלקה. אולי אפילו כדאי ללכת על העגולים הקטנים שנראים כמו כדור עם ידית קטנה.

חציל: נכון שבציורים כל החצילים סגולים ושמנמנים, אבל האמת היא שאלה לרוב מרים מדי. חפש את השחורים הארוכים והמבריקים, או בקיצור את אלה שנראים כמו מכונית של ערסים. בחר חציל טיפה קשה, וששוקל פחות ממה שהוא נראה. או פשוט שאל את ההוא מהסביח של עובד איפה הוא קונה את שלו.

אבטיח: כשהירקן שלך דופק על אבטיחים הוא לא באמת מצפה לשמוע "מי שם", אלא מחפש צליל חלול שמשמעותו אבטיח לא יבש מדי. שיטה פחות מוזיקלית היא לחפש אחד עם קליפה חלקה ומתוחה, או עם זנב גבעול קטנטן שכמעט מתפורר בין האצבעות ומעיד שהאבטיח עסיסי. הגבעול ירוק וטרי? סיכוי טוב שהחקלאי לא התאפק וקטף אותו מוקדם מדי.

עגבנייה: כשקונים הרבה עגבניות כדאי ליצור מיקס של קשות ופחות קשות, אבל להקפיד שלכולן צבע אדום בוהק. אם אתה כאן בשביל השקשוקה, אפשר לאסוף גם עגבניות רכות יותר, פשוט כי הן מתפרקות טוב יותר בחום. ועשה טובה, מקום קריר ויבש זה מספיק טוב, באמת שלא חייבים מקרר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות