אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: אולמרט נחת בישראל ולא נעצר צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון: אולמרט נחת בישראל ולא נעצר

ראש הממשלה לשעבר נחת באחת אחרי חצות בישראל בטיסה מוינה ויצא מן השדה מבלי שחוקרי משטרה המתינו לו. ההערכה - הוא יוזמן לחקירה כבר בימים הקרובים

15.04.2010, 01:21 | איתי הר אור

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נחת הלילה באחת אחרי חצות בנמל התעופה בן גוריון . הוא הגיע בטיסה מוינה, עבר במהירות את ביקורת הדרכונים ויצא מן השדה שלא דרך אולם הנוסעים הנכנסים. חוקרי משטרה לא המתינו לאולמרט בנמל התעופה וכצפוי הוא לא נעצר. עם זאת ההערכה היא שהוא יוזמן לחקירה בפרשת הולילנד כבר בימים הקרובים ביותר.

מוקדם יותר השבוע מסר אולמרט כי ישוב לארץ "כמתוכנן" בסוף השבוע, אולם בעקבות הפרסומים בימים האחרונים שרק הולכים וגוברים, לפיהם המשטרה מעוניינת לחקור את אולמרט לגבי מעורבותו כביכול בפרשת הולילנד, הוא החליט לקצר את שהותו בחו"ל ולחזור לארץ עוד הלילה. 

באמצעות יועץ התקשורת שלו, אמיר דן, נמסר כי אולמרט מכחיש כל קשר לפרשה, אך הצהיר באופן ברור כבר לפני שבוע כי יגיע לכל חקירה במידה ויידרש לכך, וכך בכוונתו לעשות עם הגיעו לארץ.

"כולנו כבר ראינו כיצד כותרות גדולות ונחרצות בתחילתה של חקירה משתנות מקצה לקצה לאחר זמן, כאשר העובדות האמיתיות מתחילות להתברר", נמסר בהודעת אולמרט.

 

לופוליאנסקי נעצר ל-5 ימים

מוקדם יותר היום נעצר ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, בחשד למעורבות בפרשת הולילנד. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בחמישה ימים. לופוליאנסקי חשוד בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס.

לופוליאנסקי כיהן כסגן ראש עיריית ירושלים בין השנים 2003-1993. במסגרת תפקידו שימש גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה וממונה על אגף ההנדסה. בשנת 2003, עם התפטרותו של אהוד אולמרט מתפקיד ראש העיר, מונה לופוליאנסקי כממלא מקום ראש העיר, ולאחר מכן נבחר לראשות עיריית ירושלים עד הבחירות האחרונות בנובמבר 2008. בנוסף כיהן לופוליאנסקי במהלך התקופה כיו"ר עמותת יד שרה. על פי החשד העביר לופוליאנסקי תשלומי שוחד שקיבל בהיקף של כ-3 מיליון שקל לעמותת "יד שרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות