אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אוברלנד התפטר; מחזיקי האג"ח יוצאים למלחמה בחברה

מנכ"ל אוברלנד התפטר; מחזיקי האג"ח יוצאים למלחמה בחברה

המנכ"ל היוצא טוען כי אינו יכול עוד לנהל את החברה. מחזיקי האג"ח טוענים כי החברה הסתירה מידע, הפרה התחייבויות תשקיפיות ונטלה הלוואות בגין נכסים אך נמנעה מלהפקידן בחשבונות

15.04.2010, 10:35 | נעמה סיקולר

מחזיקי האג"ח של אוברלנד יוצאים למלחמה בחברה. המחזיקים קיבלו החלטה על פירעון מיידי של החוב וטוענים כי החברה הסתירה מידע, הפרה התחייבויות תשקיפיות ונטלה הלוואות בגין נכסים אך נמנעה מלהפקידן בחשבונות.

אוברלנד היא חברה שעוסקת במימון חוץ־בנקאי לזמן קצר לנדל"ן מניב בארצות הברית. החברה גייסה בשנת 2007 כ-91 מיליון שקל.

הטענות החמורות לכאורה עולות במכתב שנשלח בימים האחרונים על ידי עורכי דינה של חברת הנאמנויות אורורה פידלטי, נאמן אגרות החוב של אוברלנד, לחברה, בעל השליטה בה דורון עזרא, הנהלתה ועורכי דינה. המכתב מעלה טענות חמורות נגד החברה להסתרת מידע והפרת התחייבויות בתשקיף.

הנאמן טוען כי מבדיקה שערך עולה כי חלק מהזכויות באוברלנד ארה"ב, חברת הבת של אוברלנד, הועברו לצדדים שלישיים ללא תמורה. מבדיקתו עולה לכאורה כי אוברלנד ארה"ב נטלה התחייבויות בניגוד לתשקיף בו התחייבה שלא לעשות כן. כמו-כן שיעבדה נכסים שלה לצורך אותם התחייבויות מבלי להפקיד את התמורה של ההלוואות בחשבונות החברה וכל זאת מבלי לדווח לנאמן או לציבור המשקיעים.

הנאמן מפרט שורה של נכסים בארה"ב בהם, כך עולה מבדיקותיו, לקחה אוברלנד הלוואות או הסבה את הזכויות לצדדים שלישיים וזאת מבלי להעביר את התמורה. מדובר בהלוואות בסך 3.3 מיליון דולר ובשורה של נכסים אותם מפרטים באי כוחו של הנאמן, בהם הוסבו זכויות לצדדים שלישיים מבלי שהדבר דווח ומבלי שהופקדה תמורה.

עורכי דינו של הנאמן, אלון בנימיני ורענן קליר הסבירו כי הבדיקה נעשתה לאחר שאוברלנד הודיעה כי אין באפשרותה לעמוד בתשלום החוב למחזיקי האג"ח אולם פניות הנאמן לחברה לקבל מידע על תזרים המזומנים החזוי לא נענו ועל כן החליט הנאמן על בדיקה מדגמית של נכסים והלוואות שממנה עולים החשדות לכאורה.

על הרקע הזה הודיע אמש מנכ"ל החברה בשנה האחרונה יניב ג'רסי עציון על התפטרותו מהתפקיד בשל "חוסר יכולת לנהל את החברה בתנאים שנוצרו עם בעל השליטה והנאמן". לפני שנה בדיוק פרש מניהול החברה המנכ"ל הקודם, דן קנולר.

במכתב תגובה לטענות הנאמן שפרסמה החברה למשקיעים היא כותבת כי טענות הנאמן מחייבות בדיקה מעמיקה והתייחסות עניינית. לטענתה, הזמן שניתן לה על ידי הנאמן לבדוק את הטענות – 24 שעות, איננו מספיק. עורכי דינה של החברה ממשרד ליפא מאיר ושות' כותבים כי החברה תשתף פעולה באופן מלא עם הנאמן ובדיקותיו לאחר שתסיים את בדיקותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות