אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ראשונה מסוגה: דיירי נווה שרת תובעים 908 אלף שקל מסרבן פינוי־בינוי צילום: יובל חן

תביעה ראשונה מסוגה: דיירי נווה שרת תובעים 908 אלף שקל מסרבן פינוי־בינוי

בא כוחם של הנתבעים: "התובעים יצטרכו לשאת בתשלום מלא עבור כל פעולותיהם חסרות תום הלב"

18.04.2010, 07:04 | שי פאוזנר

לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה תביעה בהיקף 908 אלף שקל נגד "הדיירים הסוררים", בני הזוג דרור ודורית בר נתן, בעלי דירה בנווה שרת שבתל אביב - המתנגדים לעסקת פינוי־בינוי עם הקבלנים־יזמים.

מדובר בתביעה מהותית ראשונה נגד דיירים המסרבים לתוכנית. נכון להיום, סירוב הדיירים לפרויקט הוא החסם המרכזי המונע התקדמות של תוכניות פינוי־בינוי רבות בישראל.

ההפגנה של תושבי נווה שרת נגד בני הזוג בר נתן, צילום: יובל חן ההפגנה של תושבי נווה שרת נגד בני הזוג בר נתן | צילום: יובל חן ההפגנה של תושבי נווה שרת נגד בני הזוג בר נתן, צילום: יובל חן

המתחם ממוקם בצפון תל אביב, סמוך לקריית עתידים, שכונות צהלה, נאות אפקה, ורמת החי"ל, והוא חלק מתוכנית העירייה לשיקום נווה שרת, הכוללת הקמת 1,000 יחידות דיור בשלושה מתחמי פינוי־בינוי. הסכסוך החל לפני כחמש שנים, כאשר דיירי רחוב בית־אל בנווה שרת יזמו עם חברת גרין פארק פרויקט פינוי־בינוי.

לאחר מסכת ארוכה של מאבקים בין בני הזוג בר נתן לכ־150 בעלי הדירות ברחוב, הגיע הסכסוך לשיאו. ביום חמישי האחרון אף הפגינה קבוצת דיירים נגד בני הזוג מול בית מפעל הפיס בתל אביב, מקום עבודתה של דורית בר נתן.

על פי התביעה מבטיח החוזה עם הקבלן לכל בעל דירה שיתפנה דירה הגדולה ב־37 מ"ר מהדירה הישנה. כמו כן ישודרגו הדיירים במחסן חדש, חניה מקורה, ואף יזכו לפטור מהיטל השבחה וממס השבחה, דמי שכירות בתקופת הבנייה ועוד.

בעת החתימה על החוזה המקורי הסכים הזוג בר נתן על התנאים, ודרור בר נתן אף ניהל לאורך שנים את ייצוג הדיירים. לפי התביעה בני הזוג ניסו לסחוט את הקבלנים ודרשו מהם פיצוי של 4 מיליון שקל עבור דירתם.

עו"ד ברוך כצמן, המייצג את משפחת בר נתן, מסר בתגובה: "כתבי התביעה מלווים בפעילות פוגענית, בהפגנות נגד הנתבעים ושימוש באמצעים נוספים שנועדו לרפות את ידם. פעולות אלו, בדיוק כמו התביעות, דינן להיכשל. התובעים יצטרכו לשאת בתשלום מלא עבור כל פעולותיהם חסרות תום הלב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

73 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
גם לי יש דירה בנווה שרת
השקעתי בדירה הזאת את נשמתי, שיפוץ מא עד ת, לא מחליף את הדירה שלי בשביל שום דירת יוקרה בשכונה פלצנית של סנובים וקפיטליסטים! טוב לי בנווה שרת, ירוק, שקט, השכונה עם הכי הרבה אופי בצפון תל אביב (מקום שני הדר יוסף), ואופי רבותיי לא קונים בכסף! אני ממש לא מעוניין שיהפכו את השכונה לשכונה נוברישית שנראית כתעתיק של כל שכונות האזור, שכל בניין שם נראה העתק זול של השני (ראו גבעת הפרחים), מפלצות בטון שמטילות צל ואימה, נווה שרת היא אחת השכונות האחרונות שבאמת ניתן לקרוא לה שכונה! שרוב האנשים מכירים אחד את השני, שיש לך חנות ירקות, ושהילדים יכולים לשחק בגינה כדורגל. נווה שרת היא אי של שפיות במדינה שכל פיסה של ירוק נמחקת בה לטובת הקבלנים המחריבים, שעדיין שומעים בה ציוץ ציפורים, שמצביעות בכנפיים - זו השכונה האחרונה בצפון תל אביב שניתן לקרוא לה שכונה ולא אוסף מבני בטון מכוערים וחסרי אישיות! אני אוהב את השכונה כמו שהיא, אז מה אם הבניינין ישנים, גם במרכז תל אביב יש בניינים יותר ישנים, עם קצת השקעה וקוסמטיקה אפשר להחזיר לה את הצבע ללחיים. אני אומר - קחו את הפינוי בינוי הזה ודחפו אותו ל....
שימי , תל אביב - נווה שרת  |  15.06.10
72.
העם היהודי נפרד מהמוסריות והמצפון שלו נקי הוא לא משתמש בו = כאשר מדובר בכסף
יש לי דירה בפרוייקט פינוי בינוי מושקעת ומשופצת במיטב כספי אני "מאוהבת "בדירה שלי אין שופט בעולם שיחליט לזרוק אותי מהדירה שלי כדי שלשכנים שלא השקיעו בדירה תהיי אפשרות להרוויח ולקבלן לגזור קופת חייו המדינה לצערי מלאה בחזירים ומייסדי המדינה מתהפכים בקבר לא הכל בחיים זה כסף למדינה המידרדרת שלנו חסר רק שיגיעו לשפל לאלץ בעל דירה לטרנספר אותו מדירתות בישביל בצע כסף א ס ו ן
ג , גג  |  13.06.10
69.
סרבן תהיה חכם
לדייר הסרבן , אני מאמין כי אתה קורא את התגובות , אם תקרא את היטב את האמור להלן , אתה יוצא צודק וגם מרוויח , שים לב מה לטעון בכתב ההגנה , באף מקום בחוק לא כתוב כי אתה חייב למסור את דירתך לקבלן אפילו אם כל הדיירים חתמו על הסכם עם קבלן , וללכת שבי אחרי כולם , ראשית תבדוק מה זכויות הבניה היחסיות המגיעות לך מכלל המיתחם , שנית , תבקש משמאי כמה חלקך שווה ביחס לכל המיתחם ,{ כמו גודל הדירה שבבעלותך ,קומה, גינה צמודה , נוף , שידרוג הדירה וכו' , יכול וחלקך באחוזים מכלל המיתחם הינו 2% אבל בנסיבות האמורות לעיל זכיויתך שוות 3% תבקש טבלת איזון בינך לבין הקבלן בשווי של כל המיתחם המוצע, יש דירות גן , דירות גג, דרות עליונות , נמכוכות וכו' אין לי ספק כי כל שמאי מבין מהיא טבלת איזון וחלוקה לפי חוק השמאי , ולהלן הצעתי , תבקש מבית המשפט כי בחלק היחסי שלך בנכס אתה רוצה לממן את שירותי הבניה היחסיים של זכויותיך , אני מאמין שבית המשפט יענה לבקשתך לא לפגוע בזכויותיך וגם תתעשר מרעיון זה , תרצה עיצה חינם צור קשר 0507599095 ללא תמורה ,
אריאל , ירושלים  |  23.04.10
לכל התגובות