אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש יורש ל-USB? אינטל חושפת פרטים על תקן Light Peak צילום: shutterstock

יש יורש ל-USB? אינטל חושפת פרטים על תקן Light Peak

ענקית השבבים מפתחת תקן חיבור למחשבים ומכשירים ניידים, המבוסס על אותות אופטיים ולא חשמליים, שנועד להחליף את חיבורי ה-USB המקובלים. במקביל מעכבת החברה את אימוץ תקן USB 3.0

18.04.2010, 14:47 | אבנר קשתן
האם ימיו של חיבור ה-USB הפופולרי ספורים? אינטל הציגה את תוכניותיה לתקן "Light Peak", שעליו הכריזה בשנה שעברה, אשר אמור להציע פתרון קישוריות בין מחשבים ומכשירים ניידים המבוסס על סיבים אופטיים במקום אותות חשמליים. התקן החדש אמור להחליף את חיבורי ה-USB, תוך שמירה על אפשרות לתאימות לאחור, כך מדווח אתר PCWorld.

לתקן יתרונות רבים על פני חיבורי USB, כולל תקן USB 3.0 החדש, אשר טרם אומץ על ידי מרבית היצרניות. הוא מאפשר כבלים ארוכים יותר מאלה שמאפשר ה-USB, ותעבורת הנתונים שנעשית דרכו מהירה עד פי שניים מ-USB 3.0. בהדגמה בכנס המפתחים של אינטל בבייג'ינג הוצג מחשב המקרין סרט מכונן בלו-ריי, מעתיק סרט באיכות HD ממצלמה ומשכפל את התצוגה לשני מסכים גדולים - הכל בו זמנית על אותו כבל אופטי. בנוסף, התקן החדש יאפשר להתאים אליו את חיבורי ה-USB הקיימים, כדי להמשיך לעבוד עם המכשירים המשמשים כיום. עם זאת, חיסרון משמעותי בתקן החדש הוא חוסר יכולתו להעביר חשמל, כפי שמאפשר תקן ה-USB, כדי לטעון או להפעיל את המכשירים.

באינטל הדגישו כי התקן לא אמור להחליף את ה-USB, אלא להשלים אותו, אך במקביל ציינה החברה את היתרונות בנטישת התאימות לאחור כדי לאפשר חיבורים קטנים וחסכוניים יותר למכשירים ניידים. ראוי לציין גם כי אינטל היא אחת הגורמים הראשיים לעיכוב אימוץ תקן USB 3.0 החדש, לאחר שהודיעה כי היא לא תכלול תמיכה בו בלוחות האם שלה עד 2011 לפחות. כמה יצרניות אחרות החלו לכלול תמיכה בו, ויצרניות הדיסקים הקשיחים החלו להוציא דגמים מהירים ראשוניים, אך השוק כולו מחכה שאינטל תתמוך בו ברכיביה לפני שהוא יאומץ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ל1, אתה טועה
קודם כל אם תמשיך לעבוד עם USB2 או 3 לא יקרה כלום. זה לא שאתה מפסיד עולם ומלואו בגלל שאתה בחיבור הקצת יותר איטי. דבר שני, כמו שאתה יכול להיום להכנס לחנות מחשבים ולקנות כרטיס עם יציאות USB כדי להוסיף למחשב שלך עוד כמה כאלו, בטוח יהיה אפשר גם עם הUSB3 והlight peak בקרוב. הLP בטח יהיה קצת יותר יקר אבל כמה עשרות שקלים זה לא כזה נורא לעוד יציאות USB2\3 אז זה לא ביג דיל.
חרדי נגד אינטל , ירושלים  |  18.04.10
1.
למה בדיוק, כדי שכולנו נצטרך להחליף שוב את כל החומרה?
אחרי כל כך הרבה שנים סוף סוף פיתחו תקן גלובלי שמתאים לכל חומרה (כלומר כל חומה שתהיה מותאמת אליו), ואחרי עוד כמה שנים רוב יצרני רוב החומרות משתמשים בו, ועכשיו הם שוב פעם מביאים משהו שונה כדי להחריח את כולם לשדרג לשדרג ולשדרג. אבל לא נורא בכל מקרה ייקח לזה לפחות 3-5 שנים לתפוס
יו-אס-ביסט , יואסביה  |  18.04.10