אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמלי התעופה בצפון ובמרכז אירופה יישארו סגורים כנראה עד ל-22 באפריל צילום: shutterstock

נמלי התעופה בצפון ובמרכז אירופה יישארו סגורים כנראה עד ל-22 באפריל

למעלה מ-77% מהטיסות החוצות את אירופה בוטלו אתמול. חברת KLM הודיעה כי ברצונה לחדש את טיסותיה ברחבי אירופה, לאחר שטיסת המבחן שערכה עברה ללא פגע

18.04.2010, 15:35 | סוכנויות הידיעות

נמלי התעופה בצפון ובמרכז אירופה יישארו סגורים ככל הנראה עד ל-22 באפריל - כך לפי חזאים המדווחים כי רוחות מקדמות את ענן האפר הוולקאני לרחבי היבשת.

למעלה מ-77% מהטיסות החוצות את המרחב האווירי של אירופה בוטלו אתמול (ש'). מטוסים לא ייצאו מבריטניה עד לשעה 1 בצהריים מחר (זמן בריטניה) - כך לפי שירות תעבורת האוויר הבריטי.

"הפרעות בתנועה האווירית צפויים בארבעה, חמישה הימים הבאים", אמר טייטור אטלסון, דובר מטעם השירות המטאורולוגי של איסלנד בראיון טלפוני אתמול. "ההתפרצות עדיין נמשכת בעיצומה והר הגעש פולט אפר כהה מאוד לגובה של עד 6 קילומטרים" הוסיף.

KLM הצליחה להטיס מטוס דרך האפר הוולקני

 

חברת התעופה ההולנדית KLM הודיעה כי ברצונה לחדש את הטיסות שלה ברחבי אירופה בהקדם האפשרי, לאחר שהצליחה להטיס מטוס דרך ענן האפר הוולקני שמכסה את רוב היבשת.

החברה ביצעה את טיסת המבחן ביום שבת בשטח האווירי מעל הולנד. לטענתה, בדיקות ראשוניות שנערכו לאחר הטיסה לא הצליחו למצוא נזקים או אי סדירויות שנובעים מהאפר באוויר, שהוביל לסגירת רוב המרחב האווירי באירופה. חברת התעופה מסרה כי בכוונתה להחזיר 7 מטוסים ללא נוסעים מדיסלדורף לאמסטרדם.

"אנחנו מקווים לקבל אישור בהקדם האפשרי כדי להתחיל בפעילות ולהעביר את הנוסעים שלנו ליעדים שלהם", הודיע המנכ"ל פיטר הרטמן, שהצטרף לטיסת המבחן.

"לא מצאנו אי סדירויות במהלך הטיסה או במהלך הבדיקה הראשונית על הקרקע", הודיע הרטמן.

חברת לופטהנזה הגרמנית הטיסה ביום שבת עשרה מטוסים ריקים לפרנקפורט ממינכן בגובה נמוך. אולם הטיסה של KLM שנערכה במטוס מסוג בואינג 737 עלתה לגובה 13 אלף מטר, הגובה המקסימלי המורשה למטוס זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות