אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: בג"ץ ידון בעתירת אליהו בספטמבר: "נאפשר הידברות בין הצדדים"

פרסום ראשון: בג"ץ ידון בעתירת אליהו בספטמבר: "נאפשר הידברות בין הצדדים"

שלמה אליהו דורש מבית המשפט לקבוע מועד מיידי למכירת אחזקות המדינה בבנק (11.5%). שלמה נס הציג מועמדותו במסלול הפרטי לדירקטוריון לאומי

21.04.2010, 13:04 | צמרת פרנט ותומר זלצר
בג"ץ הודיע היום (ד') כי הדיון בעתירה שהגיש שלמה אליהו  נגד מדינת ישראל בעניין מכירת אחזקות המדינה בבנק לאומי(11.5%) יתקיים במחצית הראשונה של ספטמבר. "החלטתי כי העתירה תישמע במועד שיאפשר הידברות בין הצדדים", כתב השופט אליקים רובינשטיין בהחלטתו. אליהו פועל באחרונה נמרצות לגיבוש גרעין שליטה  בבנק לאומי.

אליהו דרש מבית המשפט לקבוע לוח זמנים מיידי לקביעת מועד למכירת מניות בנק לאומי שבידי המדינה. המדינה טענה, בין השאר, כי יש לדחות את עתירת אליהו על הסף, מאחר ולא פנה אליה בבקשה זו בטרם פנייתו לבג"ץ.

השופט אליקים רובינשטיין כתב בהחלטתו: "שקלתי אם להביא בפני הרכב לעת הזאת את הבקשה לדחייה על הסף (של עתירת אליהו, צ"פ ות"ז) בשל אי מיצוי הליכים, כטענת המדינה. מנגד שקלתי אם - ולוא בדוחק - אפשר לראות בפניית העותרים מנובמבר 2009 הודעה שלמצער היה מקום להתייחסות המשיבים אליה, אף כי לא נוסחה בלשון 'המזמינה תשובה' - במיוחד נוכח הנחיית השר (שטייניץ, צ"פ ות"ז) לגורמים המטפלים למכירת יתרת המניות עד 2010. בנסיבות אלה, החלטתי כי העתירה תישמע במועד שיאפשר הידברות בין הצדדים. על כן ייקבע התיק בפני הרכב במחצית הראשונה של ספטמבר 2010 ותשובת המדינה תוגש עד 15 יום בטרם הדיון".

  , צילום: בועז אופנהיים צילום: בועז אופנהיים   , צילום: בועז אופנהיים

אסיפת בעלי המניות של בנק לאומי עתידה להתכנס ב-2 ביוני על מנת להצביע על מינוי חמישה דירקטורים חדשים בבנק. באסיפה יתמודדו מועמדי ועדת המניות (דוד ברודט, אהוד שפירא, יואב נרדי, יהודה דרורי ומשה דברת) לצד מועמדים ב"מסלול הפרטי" מתוקף תקנון הבנק ובהם איזי תפוחי, עמוס ספיר ורוברט צנטלר. היום נודע גם כי עו"ד שלמה נס, המתמחה בפירוק חברות, מגיש את מועמדותו במסלול הפרטי.

נס, בעל דוקטורט ומשפטים ורואה חשבון מוסמך בעל ניסיון של 27 שנה, הוא בעל משרד ייעוץ שמתמחה בשיקום חברות (ובהן קלאבמרקט ובורגר ראנץ') ובניהול סיכוני אשראי. בעבר שימש, בין השאר, כיו"ר חברת החשמל, יו"ר אילון חברה לביטוח וכדירקטור בחברות רבות ובהן מבני תעשייה, פרטנר ופורמולה. נס משמש גם כמרצה לדיני חברות וניהול חברות במרכז הבינתחומי הרצליה ומרצה בקורסים לדירקטורים ולהכשרת דירקטורים ומזכירי חברות במרכז הישראלי לניהול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות