אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: תשתית ראייתית נגד צבי בר בלקיחת שוחד צילום: שאול גולן

המשטרה: תשתית ראייתית נגד צבי בר בלקיחת שוחד

לפי החשד, ראש עיריית רמת גן לקח שוחד מיזמים ובעלי עניין בעיר, ובתמורה קידם את ענייניהם בפרויקטים נדל"ניים בעיר, וכן עבר עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת מס הכנסה

22.04.2010, 10:40 | איתי הר אור

פרשות השוחד והשחיתות בארץ לא מפסיקות להיחשף. הבוקר מסרה המשטרה כי מחקירה שביצעה היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 עולה כי נגד ראש העיר רמת גן, צבי בר, נמצאה תשתית ראייתית של לקיחת שוחד.

החקירה הסמויה נפתחה לפני כשנתיים וחצי, בחשד לביצוע עבירות של לקיחה ומתן שוחד, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ועבירות על פקודת מס הכנסה.

החקירה הגלויה נפתחה בדצמבר 2008, אז נערכו חיפושים בבתי חשודים ובמשרדיהם, עוכבו מעורבים ונתפסו מסמכים רבים. במהלך החקירה המורכבת נחקרו מעורבים רבים, ונאספו ראיות בארץ ובחו"ל.

על פי ממצאי החקירה, סבורה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית לפיה צבי בר לקח שוחד מיזמים ובעלי עניין בעיר רמת גן, ובתמורה קידם את ענייניהם בפרויקטים נדל"ניים בעיר, וכן עבר עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת מס הכנסה.

מהמשטרה נמסר כי החקירה לוותה על ידי צוות פרקליטים מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. תיק החקירה הועבר להחלטת הפרקליטות.

מעיריית רמת-גן נמסר בתגובה: "יש להצר על הודעת המשטרה אך אין משמעות לכך, כי מי שמחליט בעניין נבחרי ציבור זה רק פרקליטות המדינה. אנו משוכנעים כי לאחר שהפרקליטות תקבל את חומר החקירה ותלמד אותו התיק יסגר ללא כתב אישום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות