אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: הקטיושה שפגעה בעקבה נורתה מירדן צילום: אירית קוטונה

הערכה: הקטיושה שפגעה בעקבה נורתה מירדן

תושבי אילת שמעו ב-5:00 לפנות בוקר קול נפץ, אך רק מאוחר יותר התברר כי מדובר ברקטה שנורתה והתפוצצה באזור התעשייה בעקבה. מקור ביטחוני ירדני אמר כי שתי רקטות נורו מהעיר לכיוון אילת, אולם שר ההסברה מכחיש. גורמים במצרים: אין סיכוי שהרקטות נורו משטחנו

22.04.2010, 14:05 | רועי נחמיאס, ynet
מאיפה נורתה הקטיושה שהתפוצצה בעקבה? מקורות ביטחוניים במצרים דחו בצהריים (ה') את האפשרות כי רקטות נורו משטח סיני לעבר אילת. כך מדווחים כלי תקשורת מצריים. גם בישראל ובירדן גוברת ההערכה כי הרקטות נורו בכלל מעקבה לכיוון אילת - אך אחת מהן התפוצצה מסיבה שאינה ברורה בשטח העיר הירדנית.

כוחות גדולים של צבא ומשטרה הוזעקו לפנות בוקר לאזור הגבול עם טאבה, לאחר שתצפיתנים של צה"ל דיווחו על שובל עשן שמתאים לשיגור של רקטות. הכוחות החלו בסריקות, אולם לא מצאו דבר. במקביל, הגיע דיווח מירדן על רקטה שהתפוצצה באזור התעשייה בעקבה, ללא נפגעים.

בישראל, מצרים וירדן מנסים להבין מהיכן נורו הרקטות. "בשעות הבוקר נשמעו פיצוצים ונראו הבזקי אור בסמוך לעיר אילת", נמסר מדובר צה"ל. "בסריקות ובדיקות שנערכו על-ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל לא אותרו ממצאים המעידים על אירוע בטחוני באזור העיר. צה"ל בודק כעת את מקורות הירי".

מקור ביטחוני ירדני אישר כי שתי רקטות נורו מהעיר לעבר ישראל אולם הם נחתו במחסן ריק בשטח המדינה. המקור מסר את הדברים לסוכנות הידיעות "רויטרס". מאידך, ירדן הרשמית מכחישה כל דיווח על ירי קטיושות. שר ההסברה והתקשורת של ירדן, ד"ר נביל א-שריף, מסר כי פיצוץ אירע בשעה מוקדמת הבוקר במחסן של מקררים בכניסה הצפונית של עקבה.

גורמים ביטחוניים במצרים מסרו, כי "כוחות הביטחון עורכים סיורים לאורך הגבול עם ישראל והאזור נמצא תחת שליטה ביטחונית מצרית. זאת, בנוסף לערנותם של הבדואים תושבי סיני לאורך הגבולות המשתתפים בהגנת הגבול המזרחי לצד כוחות הביטחון של מצרים. שום קבוצה קיצונית אינה יכולה לחדור לאזור כדי לזעזע את הביטחון". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות