אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דני דנקנר שוחרר למעצר בית: "אני מאמין בחפותי"

דנקנר ויעקב אפרתי שוחררו למעצר בית למשך 10 ימים, לאחר שנעצרו לפני 5 ימים בחשד למעורבות בפרשה שהתגלתה במסגרת חקירת פרשת הולילנד

25.04.2010, 17:00 | איתי הר אור

יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר, שנעצר בחשד למתן שוחד בפרשת הקרקעות של תעשיות מלח, שנחשפה במסגרת חקירת פרשת הולילנד, שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. עם כניסתו לאולם הדיונים אמר דנקנר: "אינני יכול לדבר על החקירה, ואני מבקש לכבד אותה. שיתפתי פעולה, אני משתף פעולה ואני אשתף פעולה באופן מלא. אני מאמין אמונה מלאה בחפותי. מטבע הדברים, הוקל לי עם שחרורי ממעצר".

נציג המשטרה סנ"צ, יורם נעמן, הודיע בדיון כי הושגה הסכמה על שחרור ממעצר. דנקנר שוחרר למעצר בית מלא למשך 10 ימים בביתו שבישוב ארסוף. בעת שיהיה במעצר בית נאסר על דנקנר ליצור קשר ישיר עם איש פרט לעורכי דינו למשך 30 יום. כמו כן נאסר על דנקנר ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשה או מי מטעמם למשך 90 יום, ונאסר עליו לצאת את הארץ למשך 180 ימים.

נציג המשטרה הודיע לבית המשפט כי דנקנר כבר הפקיד את דרכונו בידי המשטרה. עוד נקבע כי עליו להתייצב לחקירה בכל עת שיידרש. להבטחת תנאי השחרור נקבע כי דנקנר יפקיד 100 אלף שקל בערבות בנקאית תוך 48 שעות, וכן ערבות צד ג' בסך 100 אלף שקל שתינתן בידי אחיו, אלון דנקנר.

עוד נקבע כי דנקנר רשאי לבקר במשרד עורכי דינו ולצאת בשעות העבודה ולהיפגש עורכי דינו במשרדיהם, וזאת בתיאום מראש עם סגן ניצב יורם נעמן ודיווח עם הגעתו ועם יציאתו. עורכי דיניו של דנקנר הם יוסי בנקל, נבות תל-צור ויורם ראב"ד.

גם מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, יעקב אפרתי, שוחרר למעצר בית בביתו אשר בשכונת מלחה בירושלים בתנאים דומים. אפרתי כיהן כמנכ"ל המינהל בשנים 2008-2001. על פי החשד בתקופת כהונתו קיבל כספי שוחד בקשר למקרקעין של תעשיות מלח בע"מ, וכן על פי החשד לקח אפרתי שוחד על מנת להיטיב עם פרויקטים שונים שענייניהם טופלו באותה עת במינהל מקרקעי ישראל.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות