אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל חיפה: המחלוקות בין ההנהלה לוועד יידונו בתחילת מאי צילום: רוני שיצר

נמל חיפה: המחלוקות בין ההנהלה לוועד יידונו בתחילת מאי

העובדים השביתו את הנמל לפני כשבועיים במחאה על אישור טיוטת התשקיף שלו. במקביל יחלו השבוע שיחות על הסכם עבודה חדש

25.04.2010, 21:36 | ליאור גוטמן

המחלוקות בין ועד עובדי נמל חיפה לבין הנהלת הנמל ורשות החברות הממשלתיות יידונו בבית הדין לעבודה ברביעי במאי. כך נקבע היום (א') במעמד הצדדים בבית הדין לעבודה בחיפה. במקביל, כבר השבוע יחלו השיחות על הסכם העבודה החדש בנוכחות נציגי ההסתדרות. את השיחות מטעם ההסתדרות ירכז אבי אדרי.

היום הופיעו נציגי הצדדים בפני שופט בית הדין לעבודה בחיפה, לאחר שנקבע על ידו שתשקיף הנמל לא יפורסם עד שיוסדרו כל המחלוקות בין ההנהלה לעובדים.

כזכור, לפני כשבועיים התבצרו עובדי הנמל והשביתו את העבודה ליום שלם בטענה שטיוטת התשקיף אושרה ונמסרה לרשות לניירות ערך תוך הפרת הסכמים קודמים איתם. ללא פרסום פומבי של התשקיף לא תוכל המדינה להפריט 15% מאחזקותיה בנמל חיפה, במסגרת הפרטת הנמלים שמתוכננת לסוף מאי. על פי ההערכות, שוויו של נמל חיפה נע בין 1.8 ל-2 מיליארד שקל.

בין הנושאים שנותרו במחלוקת ניתן לציין את זהות הבעלות על שטחי הנמל, הסכמי העבודה והפרישה של העובדים, הפעלת מערכת המחשוב החדשה ויכולת רכישת המניות על ידי העובדים. גורם בכיר בענף הספנות סיפר שביום חמישי דנו נציגי הצדדים בחלק מהנושאים, כאשר הנטייה היא לאשר לעובדים לרכוש 1.5% ממניות הנמל במקום 1.36% שצוינו בתשקיף. בנושא הבעלות של שטחי הנמל הצפוניים לא נרשמה התקדמות. את ההסתדרות ייצג אבי אדרי ואילו את רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר ייצג מאיר שמרה. נציג העובדים היה איציק תורג'מן, יו"ר הוועד. 

גם בנמל אשדוד מתקיימים מגעים עם העובדים לקראת הסכמות על התשקיף. הנהלת נמל אשדוד הגישה את התשקיף שלה לפני נמל חיפה, למרות מחאת וועד העובדים המקומי. מאז נרשמו שיבושי עבודה בנמל בעיקר סביב עבודת הנתבים ובתי המלאכה. בכיר באיגוד לשכות המסחר אף פנה לשר התחבורה בבקשה שיתערב במשבר. האוצר ונציגי הוועד בנמל אשדוד אמורים להיפגש ולדון במחלוקות מחר (ב'). ביום שלישי יערוך האוצר כנס משקיעים לרוכשים פוטנציאלים בו יוסבר מבנה הנמל, שיטת העבודה ותוכניות ההפרטה. כ-99% מתנועת הסחורות הנכנסת והיוצאת נעה דרך נמלי ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות