אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מוסיף רמת סיווג חדשה להגבלת צפייה לקטינים צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת מוסיף רמת סיווג חדשה להגבלת צפייה לקטינים

מהיום משדרי הטלוויזיה יהיו מסווגים על פי 4 רמות סיווג: עד גיל 8, מגיל 12 ומטה, מגיל 15 ומטה ומגיל 18 ומטה. בנוסף, אושרו 3 קטגוריות תיאוריות בהתאם למאפיינים על פיהם מסווגים המשדרים

26.04.2010, 11:49 | מיכל תוסייה כהן

שר התקשורת משה כחלון, אישר היום הוספת רמת סיווג להגבלת הצפייה במשדרי הטלוויזיה לקטינים והוספה של סימון נוסף לתכנים המכילים פורנוגרפיה, אלימות וסמים. מהיום משדרי הטלוויזיה יהיו מסווגים על פי 4 רמות סיווג, בניגוד ל- 3 רמות סיווג בעבר.

ההחלטה התקבלה לאחר תהליך ממושך שערכה מועצת הכבלים והלוויין בנושא, ולאחר שימוע פומבי שנערך לשם קבלת עמדות הציבור. בסיום התהליך, החליט כחלון לאמץ את המלצת המועצה, אשר בראשה עומד ניצן חן, ולהוסיף לתקנות סיווג רמה אחת נוספת, אשר משנה את רמת הסיווג של שאר הרמות. עד היום, המשדרים היו מסווגים עד גיל 8 שנים; מגילאי 8 עד 14 שנים ומגילאי 14 עד 18 שנים. מהיום רמת הסיווג הראשונה תישאר בעינה, אך שלושת הרמות האחרות יהיו מגיל 12 ומטה, מגיל 15 ומטה ומגיל 18 ומטה. הרמות החדשות טענה המועצה, מתאימות יותר לשלבי ההתפתחות של הילדים והנוער.

כחלון נימק את השינוי בכך שלדבריו "בעידן בו הטלוויזיה משדרת גם תכנים כמו אלימות ופורנוגרפיה, יש מקום להקנות להורים כלים נוספים שיגבירו את יכולתם להגן על ילדיהם מפני חשיפה לתכנים בלתי הולמים אלו".

בנוסף, מאחר שכיום התכנים אינם מסווגים על פי אופי הפגיעה, אישר כחלון להוסיף גם 3 קטגוריות תיאוריות בהתאם למאפיינים על פיהם מסווגים המשדרים. כך שלמעשה, בנוסף על סימון הגיל, יופיע על המרקע סימן שיעיד בגין אילו תכנים סווג המשדר ברמת גיל מסוימת: "מין ופורנוגרפיה", "אלימות ואכזריות" ו- "חשש לעידוד עבריינות או שימוש בסמים מסוכנים". לדברי חן, מטרת הקטגוריות הללו היא לתת להורים עוד מדד אובייקטיבי לגבי התוכן הספציפי של המשדרים והתאמתם לילדים שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות