אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 68% במכירת דירות חדשות ברבעון הראשון צילום:בלומברג

זינוק של 68% במכירת דירות חדשות ברבעון הראשון

לפי נתוני משרד השיכון, בינואר-מרץ 2010 נמכרו 1,059 יחידות דיור חדשות בבנייה ציבורית, לעומת 632 יחידות דיור חדשות שנמכרו ברבעון המקביל אשתקד. במקום הראשון ניצבת מודיעין, עם 246 דירות שנמכרו - זינוק של 135%. בהר חומה נרשם זינוק של 40%

26.04.2010, 13:22 | שי פאוזנר

ברבעון הראשון של 2010 נמכרו בישראל 1,059 יחידות דיור חדשות בבנייה ציבורית (על קרקע מדינה), לעומת 632 יחידות דיור חדשות שנמכרו ברבעון הראשון של 2009 - עלייה חדה של כ-68%. כך עולה מסקירה שערך משרד הבינוי והשיכון.

עוד עולה מהסקירה, כי העיר מודיעין הובילה את התחום ברבעון הראשון, עם 246 יחידות דיור חדשות שנמכרו בה, לעומת 105 יחידות דיור שנמכרו בה בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של כ-135%. במקום השני ניצבה שכונת הר חומה בירושלים. בשכונה נמכרו 110 יחידות דיור בשלושת החודשים הראשונים של 2010, לעומת 79 דירות חדשות שנמכרו בה ברבעון הראשון של 2009 - עלייה של כ-40%.

התעוררות ביקנעם עלית וביבנה

במקום השלישי והמפתיע - העיר יבנה, שבה נמכרו ברבעון האחרון 87 יחידות דיור חדשות, כאשר ברבעון המקביל בשנה שעברה לא נמכרה אף לא דירה אחת בעיר, דבר הנובע מכך שככל הנראה בשנה שעברה לא הייתה בנייה חדשה בעיר.

בנייה בהר חומה, צילום: בלומברג בנייה בהר חומה | צילום: בלומברג בנייה בהר חומה, צילום: בלומברג

נתון מעניין נוסף בסקירה היתה ההתעוררות שחלה ביקנעם עילית, בה נמכרו ברבעון זה על פי הסקירה 49 יחידות דיור חדשות, לעומת התקופה המקבילה ב־2009, בה לא נמכרה ביקנעם דירה חדשה אחת.

ירידה חדה במעלה אדומים

לעומת הנתונים החיוביים הללו, בלט נתון שלילי לגבי מעלה אדומים. ביישוב נמכרו 39 יחידות דיור בלבד ברבעון הראשון השנה, לעומת 66 יחידות דיור בתקופה המקבילה בשנה שעברה, ירידה של כ-41%. עופר שגיב, מנכ"ל חברת מי טל הנדסה וייזום, הבונה במעלה אדומים: "במעלה אדומים פשוט אין בנייה חדשה, רוב הפרויקטים המוצעים למכירה ביישוב, נמצאים בשלבי סיום ובפועל אין מכרזים חדשים, מה שגורם באופן ברור לירידה בהיקף המכירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
קול קורא
לצערי, אין אני איש בשורות לכל אותם קונים פוטנציאליים הממתינים כבר תקופה ממושכת לירידות מחירים. לפי הערכתי, לא בשלו התנאים עד תום שנת 2010 לירידת מחירים משמעותית במחירי דירות חדשות וישנות. תיתכן ירידת מחירים קלה במהלך השנה, אך ירידת מחירים דו-ספרתית באחוזים לא תהיה; ובאותה נשימה, אני פונה לכל אותם אנשים ואומר כי תעשו לכם שקט ושלווה בלב ובסביבתכם אם תרדו מהנושא עד שנת 2011. אם אתם גרים בשכירות, תאריכו את השכירות בשנה נוספת עם אופציה ליציאה מוקדמת. לאחר חצי שנה של איסוף מידע, ניתן לראות עליה של 14.11% בהיצע הדירות למכירה בכל הארץ, ושלושת הערים המובילות ברשימה: רמ"ש-הרצליה עלייה של 20.92%, תל אביב 19.49% ורעננה-כ"ס 16.59% אשר ממקומות הרבה מעל הממוצע הארצי. לפרטים נוספים, אנא שלחו מייל שכותרתו "בבקשה לשלוח אקסל - מכלכליסט" לyad_two@yahoo.com ומקבלים קובץ המפרט עסקאות תוך-חודשיות של דירות למכירה ולהשכרה בכל רחבי הארץ כולל סטטיסטיקות וכן את פרשנות פרשנדתא. כבר מאות אנשים הצטרפו לשירות מתוכם:יזמי נדל"ן, מתווכי דירות ורוכשים פוטנציאלים. אנא דרגו אותי.תודה, פרשנדתא בשירות לציבור.
פרשנדתא בשירות הציבור  |  30.04.10
16.
הודעה לכל בעלי הדירות
לפני 6 שנים רכשתי את הדירה שבה אני גר, דירת 4 חדרים מרווחת ומודרנית באם המושבות בפתח תקווה במחיר של 800 אלף שקל ועוד הצלחתי להתמקח עם הקבלן על 20 אלף שקל לפה ולשם. כיום הדירה שלי שווה לא פחות ממיליון שלוש מאות אלף שקלים!! אין יום שעובר בלי שאני אודה על התזמון המושלם שהיה לנו לקנות את הדירה הזאת. מפחיד לחשוב מה הייתי עושה לו היינו היום צריכים לקנות דירה.
בעל דירה , פתח תקווה  |  29.04.10
15.
למה יקר? כי..
זה עניין של הצעה וביקוש (אף אחד לא ביטל חוקי כלכלה עדיין -) מנהל לא משחרר קרקעות המדינה במרכז , זה ידוע, אטיאס מבטיח בניה מוזלת לצעירים בפריפריה אך מכרזים הולכם רק לדתיים. צעירים לא רוצים לחיות בפרפריה כי אין עבודה וקל להם לשנות מקום מגורים לעומת הוריהם. גם בניה "לצעירים, בהשיג יד" היא בניה זולה ולא איכותית אז מה האופציות? מודעין, באר יעקוב, זה לא משנה אם מחירים ירדו (כמה? 10%, אולי, אל דאגה, משכנתא תכסה את הפער בשנתיים שלוש בעליות ריבית ) לא משנה מה לובשת כלה בליל כלולות , בכל זאת ...אותה) לא נראה לכם, אל תקנו דירה, רוב העולם גר בשכירות (כולל ארה"ב האהובה שלכם),
ari  |  27.04.10
13.
בועת נדל"ן תתעוררו
לא להאמין, אנשים קונים היום התלבטות (האם מחירי הדירות ימשיכו לעלות - לאן?)במקום דירה. לוקחים משכנתאות מטורפות, בעודם מרוויחים את אותו השכר שהרוויחו לפני מספר שנים. כשהשוק יתאזן, וכמובן שהוא יתאזן (לכל עליה יש ירידה), אותם אנשים שלא יכלו להתאפק , וביצעו החלטות מתוך פחד שמחירי הדירות ימשיכו לעלות, יתקעו עם החזרי משכנתא שלא יוכלו לעמוד בה, הם יחנקו, ממש מלחיץ, אנשים שוכחים כנראה מתוך ההתרגשות וההתלהבות, שמשכנתא זה לתקופת חיים, והרבה דברים יכולים להשתנות במהלך התקופה הזאת, לכן אנשים יקרים כמבקשים מחיר מופרז לדירה, לא להיכנע ולא לשלם, כי אין מי שישלם אזי מחירי הדירות ירדו באופן אוטומטי. בכל מקרה שיהיה יום נעים ובהצלחה לכולם.
בועת נדלן תתעוררו , מודיעין  |  27.04.10
לכל התגובות