אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: המדד המשולב עלה במרץ ב-0.6%

בנק ישראל: המדד המשולב עלה במרץ ב-0.6%

כלכלני הבנק: "העלייה במדד, בהמשך לעליות שנרשמו בו בחודשים הקודמים, מצביעה על המשך ההתאוששות בפעילות הכלכלית במשק"

26.04.2010, 16:00 | אמנון אטד

המדד המשולב למצב המשק שמחשב בנק ישראל עלה בחודש שעבר ב-0.6%. במקביל עדכן בנק ישראל כלפי מעלה את העלייה במדד לחודש פברואר, מ-0.2% ל-0.3%. חשיבותו הגדולה של המדד המשולב, שאותו מחשבת חטיבת המחקר של בנק ישראל כסיכום של שישה סעיפי משנה המייצגים היבטים שונים של הפעילות במשק, היא ביכולתו לאבחן תפניות בפעילות הכלכלית במשק בזמן אמת.

לדברי כלכלני בנק ישראל, "העלייה האחרונה במדד המשולב, בהמשך לעליות שנרשמו בו בחודשים הקודמים, מצביעה על המשך ההתאוששות בפעילות הכלכלית במשק. עליית המדד המשולב משקפת בעיקר את העליות במדד הייצור התעשייתי, במדדי היבוא ויצוא הסחורות, וביצוא השירותים. עלייה זו קוזזה בחלקה על ידי ירידה במדד פדיון ענפי המסחר והשירותים".

המדד המקביל למדד המשולב, מדד מלניק למצב המשק, שמחשב פרופ' רפי מלניק מהמרכז הבינתחומי הרצליה, עלה בחודש שעבר בשיעור חד יותר של 0.9%. לדברי פרופ' מלניק, העלייה במדד מצביעה על המשך הצמיחה המהירה של המגזר העסקי ועל התאוששות הייצור התעשייתי כתוצאה מגידול הסחר העולמי והיצוא. נתון חיובי נוסף מצביע על עלייה במספר המשרות במגזר העסקי, המשקפת התאוששות בביקוש לעובדים במשק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות