אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: המדינה תתערב בשוק הספרים צילום: cc-by-hiroaki maeda

מסתמן: המדינה תתערב בשוק הספרים

האחראי על גיבוש החוק, השר יוסי פלד: "לא יהיה מנוס מלעסוק בבעלות הצולבת"

26.04.2010, 16:46 | תומר אביטל

"העמדה כי השוק מתנהל באופן תקין ואיננו זקוק להתערבות, איננה מקובלת עלי" אמר אחר הצהריים (ב') השר יוסי פלד בדיון לליבון החוק המבקש להגן על תמלוגי הסופרים.

השר פלד, העומד בראש צוות שרים מיוחד לבדיקת חוק הסופרים והספרות, כינס היום את צוות השרים לדיון ביניים בהצעת חוק. בישיבה נכחו יוזמת החוק - השרה לימור לבנת ושרים נוספים. השר פלד סיפר לנוכחים כי נפגש עם גורמים מקצועיים רבים בשוק הספרות בכדי לקבל תמונה רחבה ומעמיקה על חוק הסופרים.

לדבריו, האינטרס הציבורי מחייב התערבות בנושא הבעלות הצולבת, וזאת בנוסף לאיתור מנגנונים להגנה על הסופרים. פלד הוסיף כי נושא הבעלות הצולבת, מו"לים שהם גם בעלי חנויות, הינו מטריד ויש לבחון את הדרכים להתערבות בנושא זה, יתכן שבאמצעות חקיקה, בכדי להגן מצד אחד על הסופרים והמו"לים ומצד שני על הצרכנים. דיון שרים נוסף צפוי להתקיים בזמן הקרוב, ובו ייבחנו המתווים הסופיים לחוק.

צוות השרים כונס לאחר שחברי ועדת השרים לענייני חקיקה ביקשו לבחון את הצעת החוק לעומק.

הצעת החוק, אותה הגיש ח"כ ניצן הורוביץ (עבודה), קובעת הגבלות על ההנחות שיוכלו רשתות הספרים להציע, כדי להגן על תמלוגי הסופרים. גופים שונים, ביניהם רשות ההגבלים העסקיים, רשתות הספרים וההוצאות לאור ניסו להשפיע על השרים בחודשים האחרונים כדי לקדם חלקים מהצעת החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות