אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מימן למנכ"ל נענע 10: "סרטון הפרסומת עם היטלר - טעם רע וחוסר רגישות" צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט" - מימן למנכ"ל נענע 10: "סרטון הפרסומת עם היטלר - טעם רע וחוסר רגישות"

מימן, מבעלי ערוץ 10, שלח למנכ"ל האתר גיא אליאב מכתב חריף בו הוא מגנה את השימוש בהנהגת גרמניה הנאצית בפרסומת של האתר. דוברו של אליאב: "אכן היתה טעות בשיקול דעת והסרטון הוסר מהרשת"

26.04.2010, 17:49 | מיכל תוסייה כהן

יוסי מימן, מבעלי ערוץ 10 - המחזיק באתר האינטרנט נענע 10, תוקף במכתב חריף את מנכ"ל האתר גיא אליאב, על השימוש בדמויות של מנהיגים נאצים כחלק ממסע הפרסום של MASA, גוף מכירות המדיה החדש המשותף לנענע 10, MSN ופייסבוק. "זה לא רק טעם רע וחוסר רגישות", כותב מימן במכתבו, "אלא זילות של השואה".

"אני מבקש להביע את סלידתי העמוקה מהשימוש בסרטון של הנהגת גרמניה הנאצית במסע הפרסום של נענע 10", כתב מימן, אחרי ששמע אתמול בבוקר כי אליאב יצר סרטון שבו משתמשים בצורר הנאצי לקידום MASA. "אני יהודי וישראלי, בן דור שני לניצולי השואה, ומאורעות התקופה ההיא מהווים גורם מעצב במחויבות לעם ישראל ומדינת ישראל".

תמונה מהסרטון. "זילות של השואה", צילום מסך: kikarhashabat.co.il תמונה מהסרטון. "זילות של השואה" | צילום מסך: kikarhashabat.co.il תמונה מהסרטון. "זילות של השואה", צילום מסך: kikarhashabat.co.il

על מנת להבהיר לאליאב כי הוא מצפה שהסרטון יוסר מהרשת באופן מיידי, הוא מוסיף "אני רוצה להאמין כי לאחר מחשבה נוספת תחליטו להוריד את הסרטון לאלתר ולעדכן את הערכים המנחים אותכם בבחירת אמצעי פרסום".

בסרטון נראה היטלר באופן פרודי, זועם על מפקדיו הבכירים, עקב דיווחים שהתקבלו על אחוזי הקלקות נמוכים במיוחד בבאנרים באתרים ynet וואלה. זאת על ידי דיבוב בעברית לחלק מסרט שנעשה על הצורר הנאצי, שנקרא "הנפילה". סרטונים דומים נעשו בעבר על ידי ישראלים, ובהם נראה היטלר זועם על בעיות שונות כמו בעיית חנייה בתל אביב.

הסרטון הוקרן לראשונה במסגרת כנס שארגנו נענע 10, MSN ופייסבוק לכבוד שיתוף הפעולה החדש MASA, שנערך שלשום למפרסמים. מארגני הכנס יצרו את הסרטון במיוחד לקראתו, כסרטון הומוריסטי להרצאה של גיא לרר על סרטונים וויראליים. לאחר מכן הסרטון גם הועלה לרשת.

הדובר של MASA מסר כי "אכן הייתה כאן טעות בשיקול דעת והסרטון הוסר מהרשת". מצדו של אליאב לא נמסרה תגובה.

דוברו של מימן סירב להתייחס לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
תגובה ל-18: מימן עשה בדיוק מה שהיה צריך לעשות כבעל השליטה
קראתי את תגובתך ואני פשוט לא מצליח להבין מהיכן מגיע היגיון מעוות שכזה. מה אכפת לי אם בכל העולם עושים פרודיות על היטלר? להזכירך, צ'פלין הגדול עשה זאת בסרטו "הדיקטטור הגדול" כסאטירה, בעל מסר פוליטי. עוד להזכירך שכשנעשה הסרט הזה, איש - כנראה כולל צ'פלין - לא הבין בכלל את עומק הזוועה לה היה אחראי הרודן המטורף הזה. איני סבור שצריך לאסור בצורה גורפת כל אזכור לשואה ולהיטלר בחיינו למעט בטקסי זיכרון, אבל מאידך, נראה לי פשוט בלתי מתקבל על הדעת שחברה ישראלית, ימים לאחר יום השואה מעזה להעלות על דעתה לעשות שימוש בדמותו של גדול הצוררים בהיסטוריה האנושית לשם הפקת רווחים. במקרה, בערב יום השואה צפיתי בסרט שערכה בתו של מימן ובה סופר סיפור משפחתה בימי השואה, ושם אף רואיין מימן עצמו. איני קשור אליו בכל דרך שהיא וגם לי יש הרבה ביקורת על התנהלות בעלי ההון בישראל, ואני אומר לך, שבעיני תגובתו הנה ראויה ביותר וזה מה שהייתי מצפה מבעל שליטה אחראי; הוא לא פעל בצורה אוטומטית להדחת האנשים האחראים לתוכן זה, מאחר וכך היה מצית דיון ציבורי ביחס לחופש הביטוי והגבלתו על ידי בעלי הון, אלא חיווה את דעתו הפרטית כי הדבר אינו ראוי. ניתן רק לקוות שהאחראים יבינו שטעו, יודו שטעו והכי חשוב - לא יעשו דבר כזה לעולם. לכן אני מוריד את הכובע בפני מימן. אם יורשה לי, הייתי מציע לו הצעה נוספת; קח את כל אנשי נענע 10 (ובפרט את אותם אנשי קריאייטיב שכנראה סבורים שכל נושא הוא בסיס לפרודיה) לביקור יזום ביד ושם. למרות שאני בטוח שהיו שם, לא יזיק להם עוד פעם להיזכר על מי ועל מה הם מלגלגים. אני מעריך שלאחר ביקור כזה (אולי משולב עם סיפורה האישי של משפחתך), משהו יזוז אצלם בראש.
ערן  |  27.04.10
23.
מר אליאב היקר
אני פשוט לא מבין מה עבר לך בראש כשהחלטת לאשר את שידור הסרטון? מה חשבת? שאנחנו המפרסמים נצחק ונעביר לחברה החדשה שלך את כל הקמפיינים שלנו?< חשבת שנצחק? חשבת שעסקים מתנהלים לפי ההומור של בעלי ומנהלי האתר? אז טעית. עכשיו תצטרך לעבוד קשה יותר על מנת לשכנע אותנו ששלך יותר גדול.החברה שלי וחברות הבנות שלי, לא יפרסמו אצלך. אולי אתם טובים אבל אתם ירדתם מתחת לכל רמה. תהנו.
אבי , הרצליה  |  27.04.10
לכל התגובות