אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FAA קורא לטייסים: אל תשתמשו במחשבים ניידים במהלך הטיסה צילום: בלומברג

ה-FAA קורא לטייסים: אל תשתמשו במחשבים ניידים במהלך הטיסה

על פי הודעת מינהל התעופה הפדרלי האמריקאי, באוקטובר האחרון טייסי נורת'ווסט טסו 240 ק"מ מעבר ליעדם, מכיוון שהשתמשו במחשבים הניידים שלהם לשימוש פרטי

26.04.2010, 18:39 | יסמין גיל

משרד התחבורה האמריקאי, באמצעות מינהל התעופה הפדרלי (FAA), קרא היום (ב') בהודעתו למפעילי חברות התעופה בארה"ב, לאכוף מדיניות שתגביל הפרעות בתא הטיס, "ותשאיר את הטייסים ממוקדים בהסעת הנוסעים בבטחה", דבר ההודעה.

"אין מקום להפרעות כשהתפקיד שלך הוא להניע אנשים בבטחה ליעדם", מסר בהודעה שר התחבורה האמריקאי, ריי ל'הוד, "ציבור הנוסעים מצפה מטייסים מקצועיים להתמקד בטיסה ובבטיחות כל הזמן". המידע בתדרוכי צוות האוויר, הוא שכל הפרעה בתא הטייס שמסיחה את הדעת מדרישות התפקיד מהווה סיכון בטיחותי. הדבר כולל שימוש במוצרי אלקטרוניקה לפעילויות שאינן קשורות לטיסה.

על פי ההודעה, באוקטובר האחרון טייסי חברת נורת'ווסט טסו 240 ק"מ מעבר ליעדם, מכוון שהשתמשו במחשבים הניידים שלהם לשימוש פרטי, ואיבדו מודעות מצבית (situational awareness).

"כל איש תעופה צריך לקחת את נושא ההגבלות בתא הטייס ברצינות", מסר בהודעה מנהל ה-FAA, רנדי באביט, "וכשיש שניים או יותר מומחים על סיפון המטוס, הם חייבים לבדוק אחד את השני בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות