אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל שינוי חשבונאי: ההון העצמי של אלרוב ימריא ב-609 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בגלל שינוי חשבונאי: ההון העצמי של אלרוב ימריא ב-609 מיליון שקל

חברת הנדל"ן של אלפרד אקירוב תעבור החל מהרבעון הראשון של 2010 לרשום את הנכסים שלה על פי שוויים המוערך ולא על פי עלותם ההיסטורית

27.04.2010, 10:08 | גיל קליאן

קבוצת הנדל"ן אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב דיווחה הבוקר (ג') כי ההון העצמי שלה צפוי להמריא ב-609 מיליון שקל. הסיבה אינה רווחים חריגים או מימושי נכסים של החברה - אלא שינוי חשבונאי פשוט.

החברה דיווחה כי תעבור להציג את הנכסים שלה על פי שוויים ההוגן (כפי שיוערך על ידי החברה באמצעות מעריכי שווי שונים) ולא על פי שוויים ההיסטורי, כלומר הסכום בו נקנו על ידי החברה. השינוי יתבצע החל מדוחות הרבעון הראשון של שנת 2010.

החברה ציינה בדיווח שלה למשקיעים כי "עד כה דיווחה החברה על פי שיטת העלות וזאת, בין היתר, עקב העדפתה לנהוג במדיניות חשבונאית זהירה ואובייקטיבית ולהימנע מתנודתיות יתר בנכסיה ובתוצאותיה העסקיות וכן רצון לבחון את נתוני השווי ההוגן על פני תקופה של מספר שנים וזאת לאור אי הוודאות שהיתה קיימת לגבי התוצאות הצפויות של המעבר לשיטת השווי ההוגן".

 

לאחר השינוי צופה החברה כי ההון העצמי שלה יעמוד על כ-2.29 מיליארד שקל. כמו כן צופה החברה עלייה של 805 מיליון שקל בסעיף נדל:ן להשקעה שיעמוד על כ-4.1 מיליארד שקל, וכן עלייה של 196 מיליון שקל בעתודה למיסים נדחים שתעמוד לאחר השינוי על 383 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות