אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודות להוזלת תעריפי החשמל: תעריפי המים יעלו ביולי רק בשיעור של כ-5% צילום: צביקה טישלר

הודות להוזלת תעריפי החשמל: תעריפי המים יעלו ביולי רק בשיעור של כ-5%

זאת במקום עלייה מתוכננת של כ-15% בממוצע. ב-1 בינואר עלו תעריפי המים ב-25% ובינואר 2011 צפויה עלייה שלישית של 2%

29.04.2010, 15:45 | רויטל חובל

מועצת רשות המים החליטה היום לעדכן את החלטתה מדצמבר 2009, ולהוריד את ה"פעימה השנייה" בעליית תעריפי המים ב-10%, כך שהיא תעמוד על כ-5% בלבד (בממוצע), במקום עלייה מתוכננת של כ-15% בממוצע.

ב- 1 בינואר עלו תעריפי המים ב-25% וכן היו צפויות שתי עליות נוספות - עלייה של 15% ב-1 ביולי ועלייה שלישית בינואר 2011 בעוד 2%.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" במרץ, רשות המים עיכבה את הורדת תעריפי המים בשיעור של כ-5% שאמורה הייתה להתבצע אוטומטית כתוצאה מירידת מדדי המשק, וביניהם מדד המחירים לצרכן, מדד השכר הממוצע במשק והשינוי בתעריפי החשמל, בשיעור של 11.7%. על פי חישובים של רשות המים, יש להוריד את תעריפי המים ב־5% בשל הירידה במדדים. העיכוב נמשך ומנהל רשות המים פרופ' אורי שני אמר כי במקום להחזיר את הכסף רטרואקטיבית, יפחית את ההתייקרות השנייה.

ברשות המים הסבירו שירידת התעריפים לא נכנסה לתוקף בשל "אי יכולת טכנית להפחית את חשבונות המים ב-5%".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חבורת פקידים חסרי בושה ...
נתנו לפקיד זוטר, את המטרה שלא להוריד את מחיר המים - התירוץ העלוב שעלה הוא כי יש בעייה טכנית ב י ז י ו ן ... במחשבה שנייה, לא ברור לא מה יותר חמור, שאנחנו סותמים את הפה ומשלמים, או שרשות המים לא "פותרת" את הבעייה הטכנית לצערי, במקרה זה חרם צרכני לא ממש אפשרי, ... איזה כלים יש לצרכן להשפיע למעט פנייה לבית משפט ... משהו פה עקום לגמרי
שמוליק קיפוד , חול  |  23.05.10
2.
תגידו זה רק נדמה או ש...
כל המדדים האלה שאומרים שיורדים כל הזמן זה שטויות מישהו ראה איזה שהוא מוצר שהמחיר שלו ירד המחירי דירות (אפילו הקטנות) מדלגים להם לאט לאט לכמו מחירי וילות בקיסריה גביע קוטג' קטן כבר עולה יותר מליטר בנזין בשביל לדפוק מקלחת כל יום צריך למשכן את הדירה... אהה והכי חשוב... במשכורות מקצצים כל הזמן עם ישראל פרייר לנצח יהיה
אין כח , מרכז  |  29.04.10
לכל התגובות