אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסון סביבתי: דליפת הנפט במפרץ מקסיקו הגיעה לחופי לואיזיאנה ציילום: בלומברג

אסון סביבתי: דליפת הנפט במפרץ מקסיקו הגיעה לחופי לואיזיאנה

הדליפה שנוצרה בעקבות פיצוץ ושקיעה של אסדת קידוח במפרץ מכסיקו, משתרעת על שטח של 42 מייל על 80 מייל והגיעה לפתחו של נהר המיסיסיפי

30.04.2010, 16:17 | סוכנויות הידיעות

דליפת הנפט במפרץ מכסיקו מתפשטת במהירות ובקצב של 200 אלף גאלון ליום והגיעה היום לחופי לואיזיאנה. בתוך כך BP והממשל האמריקאי מנסים לבלום את האסון הסביבתי.

לואיזיאנה הכריזה היום על מצב חירום והנשיא אובמה אמר, כי הוא ערוך לשליחת הצבא לסייע לבלום את הדליפה שהוכרזה "אסון לאומי". אם תימשך בקצב הנוכחי עד השבוע השלישי של יוני, הדליפה צפוייה להסב נזקים בהיקף גדול מאסון אקסון-ואלדז ב-1989.

רוחות שהגיעו מכיוון דרום מזרח דחפו את שפכי הנפט לחופי ה-South Pass, סמוך לפתחת נהר המיסיסיפי. מאות מיילים של חופי לואיזיאנה, מיסיסיפי, אלבמה ופלורידה מצויים בסיכון של זיהום.

הדליפה החלה לאחר פיצוץ ויציאה משליטה של אסדת קידוח באירוע שנהרגו בו 11 עובדים והביא לשקיעת האסדה 5,000 רגל בתוך הים.

זכיינית הקידוח היא BP וצפוייה לשאת באחריות ובעלויות הנאמדות כרגע ב-6 מיליון דולר ליום. גם עובדי האליברטון היו על האסדה בעת הפיצוץ.

בכירי משמר החופים העריכו את היקף הדליפה ב-600 מייל.

אתמול בלילה הדליפה הגיעה למרחק של שלושה מייל ממעבר הנקרא Pass-A-Loutre - שמורת טבע בדלתא של המיסיסיפי הידועה כמקום של ציד ודיג ושהגישה אליה אפשרית רק בסירות.

מושל לואיזיאנה, בובי ג'ינדאל, הכריז אתמול על מצב חירום. נשיא ארה"ב אמר בבית הלבן כי הוא מכין תגובה פדרלית לאירוע תוך הדגשת אחריותה של BP לתיקון הנזקים, מתוקף חוק שנחקק בעקבות אסון הוואלדז בשנות ה-90.

BP מעריכה כעת שהדליפה נשפכת לים בקצב של 5,000 חביות ליום או 210 אלף גאלון ליום. הנפט משתרע בים על פני שטח של 42 מייל על 80 מייל - בדומה לשטח של מדינות רוד איילנד ודלוור יחדיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות