אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עבדנו קשה מאוד כדי להפוך את התחרות לאטרקטיבית" צילום: אוראל כהן

"עבדנו קשה מאוד כדי להפוך את התחרות לאטרקטיבית"

ג'נין שטראוס, מנכ"לית מרכז הטניס בישראל, אומרת כי הטורניר הוא התגלמות החזון והעשייה של עשר השנים האחרונות

02.05.2010, 09:19 | אוריאל דסקל

"אנחנו כל הזמן בוחנים את הסיבות שבגללן הופסקה התחרות", אומרת ג'נין שטראוס, מנכ"לית מרכז הטניס בישראל. "היא הופסקה מפני שלא היו שחקנים טובים מספיק להצדיק תחרות בעלות גבוהה כזו. ברגע שאין שחקנים ישראלים, אז אין קהל ואין ספונסרים. ה-ATP אמר שאין אנשים, לא היה כסף והיו הפסדים".

ג'נין מדגישה שיש עוד עבודה רבה בטיפוח בני נוער (זו כבר השנה החמישית לפנימיית המצוינות) ובגיוס כספים מבכירי המשק. הבול בויז, הילדים שאוספים את הכדורים במהלך המגרש, הם ילדי האקדמיה. הם יחוו אווירה של טורניר, ויתחככו בצמרת השחקנים הישראלים וגם בשחקנים בינלאומיים.

"הוחלט לבנות מודל חדש לטניס, והטורניר הוא התגלמות החזון והעשייה של עשר השנים האחרונות", אומרת שטראוס. "עבדנו קשה מאוד כדי להפוך את התחרות לאטרקטיבית. יהיו התרחשויות סביבה שייראו כאילו מדובר בתחרות גדולה יותר מזו של כספי זכייה בסך 100 אלף דולר".

אילו התרחשויות? יהיו תותים?

"האנשים פה הם היהלומים, החל מאודי אנג'ל שכבר שנה שלישית נותן חסות ראשית, ויש עוד תורמים ונותני חסות. הצלחנו לדבר עם קהילת העסקים ולשכנע רבים להצטרף אלינו. אודי גם מביא נותני חסות נוספים, וזה מאפשר לנו תחרות ברמה גבוהה. אנשים רואים שמישהו כמו אודי שבוחר בקפדנות כל תרומה נותן לנו כסף, וזה מביא תורמים לכל ענפי הטניס".

ברמה השיווקית, מרכז הטניס עושה מאמצים רבים כדי לתת מודעות לתרבות הצפייה בטניס בישראל, משהו שגם אנג'ל תומך בו. קודם כל, המרכז מציע חיכוך באנשים הבכירים במשק - שכולם הוזמנו לטורניר. כחלק מפעילויות קידום הטורניר, יהיו כמה אטרקציות כגון סדנאות אימון של גלעד בלום (כולל משחק ראווה עם אנה סמשנובה נגד דור העתיד), ואולי הדבר המקורי ביותר שנעשה בזמן האחרון - משחק זוגות של מיקי ברקוביץ' ודורון ג'מצ'י נגד צמד סלבריטאים.

כולם, לפחות כותב שורות אלה, מקווה ל"קטע" סאמפרס נגד אגאסי בין ברקוביץ' וג'מצ'י. למי שלא זוכר: סאמפרס ואגאסי החליפו מהלומות מילוליות שחשפו את האיבה והמתח הרב ביניהם לאורך השנים – מה שהפך ללהיט יוטיוב.

השת"פ עם עולם הכדורסל נובע מכך שהטורניר נערך השנה על שם רלף קליין. אגב, מיקי כבר ביקש אימון אישי — הוא לא רוצה להפסיד גם במשחק ראווה.

אטרקציה נוספת היא עצם קיום המשחקים באצטדיון קנדה - לפחות משחקי חצי הגמר והגמר. "זה יחזיר את הקהל הצמא למשחקים בסדר גודל זה", אומרת שטראוס.

בפעם הראשונה גם יימכרו כרטיסים למשחקי חצי הגמר והגמר (25 שקל ליום). כרטיסי VIP יעלו 400 שקל ויספקו חניה, פינוקים וישיבה בקרב התורמים והידידים של המרכז - אנשים ששווה כנראה לשלם 400 שקל כדי להיות קרוב לאוזן שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות