אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזר דין עם ערך מוסף: פליקס חלפון נדרש לחתום על התחייבות שלא לעבור עבירות מע"מ צילום: גרמי פלדמן

גזר דין עם ערך מוסף: פליקס חלפון נדרש לחתום על התחייבות שלא לעבור עבירות מע"מ

בנוסף בית המשפט גזר על הכדורגלן לשעבר שנת מאסר על תנאי ו-200 שעות עבודה לשירות הציבור, בגלל ביצוע עסקה פיקטיבית

02.05.2010, 12:33 | הדר קנה

12 חודשי מאסר על תנאי ו-200 שעות עבודה לשירות הציבור נגזרו על הכדורגלן לשעבר פליקס חלפון בגין ביצוע עסקה פיקטיבית שבה הורשע. באופן חריג, וכחלק בלתי נפרד מגזר הדין, נדרש מחלפון לחתום על התחייבות בסך 150 אלף שקל לבל יבצע עבירות על חוקי מע"מ לתקופה של שנתיים. כך קבע השופט מרדכי פלד מבית משפט השלום בתל אביב.

על שותפו של חלפון, אהוד דהר, נגזר עונש דומה (12 חודשי מאסר על תנאי, 100 שעות עבודה לשירות הציבור) אך לא נדרש ממנו חתימה על התחייבות.

שני הנאשמים חלפון ודאר, הואשמו בכך שקשרו קשר יחד עם אמיר אפרתי לקבל מדיסקונט ליסינג כספים במרמה, באמצעות ביצוע עסקה פיקטיבית, שבמסגרתה תרכוש כביכול חברה שהיתה בבעלותם מכונות אוטומטיות לממכר מזון ומשקה. בפועל לא נרכשו כל מכונות אוטומטיות וכל תכלית העיסקה היתה להוציא 700 אלף שקל באמצעות חשבוניות פיקטיביות מדיסקונט ליסינג.

בגזר הדין שניתן בעניינו של אפרתי בפרשה זו, שגם הוא הודה במיוחס לו, נאמר כי נעשה שימוש במסמכים מזויפים לשם קבלת 700 אלףשקל מדיסקונט ליסינג. בהמשך עברו הנאשמים גם עבירה שעניינה מתן הרשאה לאחר להכין או לנהל פנקסי חשבונות כוזבים במטרה להתחמק או להשתמט בתשלום קנס.

את פליקס חלפון ייצג עו"ד רונן רוזנבלום, ואת דאר ייצג עו"ד גלעד כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות