אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מתנתקים מהליסינג: בזק בינלאומי עוברת לצי רכב בבעלותה

בלעדי ל"כלכליסט" - מתנתקים מהליסינג: בזק בינלאומי עוברת לצי רכב בבעלותה

החברה רכשה עשרות מכוניות סיאט איביזה ישירות מהיבואן. עם השלמת העסקה יהיו מחצית מ־600 כלי הרכב של החברה בבעלותה המלאה

03.05.2010, 07:02 | שרון ביידר ותומר הדר

בזק בינלאומי מגדילה את היקף הרכישה העצמית לצי הרכב שבבעלותה. ל"כלכליסט" נודע שהחברה רכשה בשבועות האחרונים עשרות מכוניות מסוג סיאט איביזה ישירות מצ'מפיון מוטורס, יבואנית סיאט בישראל. המכוניות החדשות יחליפו מכוניות שהחברה חכרה עד כה מחברות הליסינג.

מדובר במגמה להעברה הדרגתית של כל צי המכוניות של בזק בינלאומי, המונה כ־600 כלי רכב, לצי שנמצא בבעלות מלאה של החברה. לפני כשלושה חודשים כבר רכשה החברה כ־200 מכוניות חדשות בנפח מנוע 1.6 ליטרים, המיועדות לדרג ההנהלה, שיחליפו את רכבי הליסינג שעד כה שירתו את המנהלים. על פי הערכות, לאחר השלמת הרכישה הנוכחית יותר, כ־50% מצי הרכב של בזק בינלאומי יהיו בבעלות החברה.

בשבועות האחרונים הסתיים תהליך העברת השליטה על החברה־האם בזק לשאול אלוביץ', שאמור להכריע בקרוב אם להעביר את צי הרכב של החברה, המונה כ־2,500 מכוניות, לרכש עצמי. לאחרונה החלה בזק בפיילוט לרכישת כ־500 מכוניות קיה וסוזוקי מהיבואניות טלקאר ומכשירי תנועה. מכוניות אלו תוחזקו על ידי חברת ח.י.ל מבית מכשירי תנועה, המספקת שירותי תחזוקה לציי רכב.

גורמים בענף הרכב מסרו ל"כלכליסט" שמודל הרכש העצמי בציי רכב מתאים לחברות עתירות ממון שמסוגלות להעמיס על המאזן שלהן רכש עצמי של מכוניות. במקרה שהחברה מסוגלת לבצע רכש עצמי, היקף החיסכון נאמד ב־500 שקל למכונית לעומת ליסינג. הגורמים העיקריים לחיסכון: היעדר תשלום על מימון העסקה ותחזוקה זולה יותר מחבילת השירות שמציעות חברות הליסינג.

בצ'מפיון מוטורס אישרו את הדברים: "בזק בינלאומי אכן ביצעה את הרכישה", נמסר מהיבואנית. מבזק בינלאומי נמסר: "החלטנו לעבור לרכש עצמי בסגמנט מכוניות המיני והמשפחתיות, ורכשנו בחברה כמה עשרות סיאט איביזה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות