אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת: "עתירתה של נטויז'ן מוקדמת, וניתנה לה הזכות להציג עמדתה בעבר"

משרד התקשורת: "עתירתה של נטויז'ן מוקדמת, וניתנה לה הזכות להציג עמדתה בעבר"

המשרד השיב לעתירה שהגישה נטויז'ן כנגדו ונגד HOT, בגין פעולות המשרד להענקת רישיון ISP ל-HOT. האחרונה טרם קיבלה אישור שכזה, לו היא ממתינה כשנתיים

03.05.2010, 07:57 | גילעד נס
בתשובתו לעתירת נטויז'ן כנגדו בנושא פגמים לכאורה שנפלו בהענקת רישיון קישוריות אינטרנט (ISP) לחברת HOT, טוען משרד התקשורת כי העתירה עצמה הוגשה בטרם נתקבלה החלטה במשרד בנושא, ואם היתה ממתינה נטויז'ן להחלטת משרד התקשורת יתכן שלא היתה נדרשת לעתור כנגדו כלל. עד כה אכן לא קיבלה HOT את הרישיון, עובדה שאותה מזכיר מנכ"ל HOT הרצל עוזר כדוגמא למדיניות המשרד הפוגעת דווקא בחברה, בעוד לטענתו חברת החשמל זוכה לטיפול מהיר בבקשותיה לכניסה לתחומי תשתית התקשורת. HOT הגישה בקשה לקבלת הרישיון לפני כשנתיים, ובחודשים האחרונים מנהלת עם משרד התקשורת חלופת מכתבים באשר לתנאים שיוכתבו לה במסגרת קבלת הרישיון.

בנוסף לטענה באשר לזריזות בה הגישה נטויז'ן את עתירתה, טוען משרד התקשורת כי לנטויז'ן ניתנה האפשרות להציג את עמדתה בפניו, וזו אכן ניצלה אפשרות זו, ולכן אינה יכולה לטעון כי לא ניתנה לה הזכות להישמע.

כזכור, נטויז'ן עתרה בסוף חודש מרץ האחרון כנגד משרד התקשורת ו-HOT, בטענה כי ההחלטה המסתמנת של משרד התקשורת להעניק לאחרונה רישיון ISP לוקה בפגמים חמורים. נטויז'ן טענה כי בתוך המשרד עצמו התגלעו מחלוקות בדרגים השונים, והמהלך אף עומד בניגוד להמלצות ועדת גרונאו משנת 2008, שקבעו כי קודם לכן יש לישם את עיקרון "השוק הסיטונאי", במסגרתו נדרשות ספקיות התשתית (בזק ו-HOT) לאפשר לחברות אחרות לרכוש מהן בסיטונאות מוצרים כחיבורי DSL וכבלים, דקות שיחה כדומה. נטויז'ן טענה כי דו"ח גרונאו קובע שמתן האפשרות ל-HOT לספק סל מוצרים הכולל טלויזיה, טלפוניה, תשתית אינטרנט וקישוריות אינטרנט פוגע משמעותית ביכולתן של החברות האחרות להתחרות.

עוד טענה נטויז'ן כי שר התקשורת עצמו לוקה בניגוד עניינים בנושא זה, שכן בת משפחתו נושאת בתפקיד בכיר ב-HOT. משרד התקשורת השיב לטענה זו בעבר (בטרם שולבה בעתירה עצמה) כי השר אינו מנוע פורמלית מלהתערב בנושא, אולם על מנת למנוע מראית עין מנע מעצמו מעורבות בתהליך עצמו, והוא משמש רק כפוסק אחרון באם בין הגורמים הרלוונטיים במשרד יתגלעו אי הסכמות. תשובה ברוח זו הועברה גם כעת בתשובה לעתירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות