אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ינון קרייז יעמוד בראש חבר הנאמנים הבינ"ל של הוועד האולימפי בישראל צילום: אוראל כהן

ינון קרייז יעמוד בראש חבר הנאמנים הבינ"ל של הוועד האולימפי בישראל

מנכ"ל ויו"ר אנדמול: "הספורט מגשר בין תרבויות ומדינות ולכן ישנה חשיבות רבה בהשקעה בספורט הישראלי בכלל ובמשלחות הייצוגיות בפרט"

03.05.2010, 12:05 | אוריאל דסקל

ינון קרייז, מנכ"ל ויו"ר חברת אנדמול העולמית, יעמוד בראש חבר הנאמנים הבינלאומי של הוועד האולימפי בישראל שמטרתו תהיה גיוס כספים עבור הוועד.

"גדולתו של הספורט הוא ביכולתו לאחד. הספורט מגשר בין תרבויות ומדינות ולכן ישנה חשיבות רבה בהשקעה בספורט הישראלי בכלל ובמשלחות הייצוגיות בפרט", מסר איש העסקים בהודעה לתקשורת.

המטרה הראשונה של וועד הנאמנים תהיה גיוס כספים ולבנות עוגן כלכלי שיסייע בהכנות לקראת אולימפיאדת לונדון 2012. "המשלחת של ישראל היא המשלחת של העם היהודי בהרבה מובנים", אמר אפרים זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי.

לחזק את החינוך האולימפי

"אנחנו רואים את זה כך וגם הקהילה המקומית בכל מקום רואה את זה כך. בסידני 2000, למשל, יצרנו שיתוף פעולה עם פרנק לואי והיו אירועים משותפים של הספורטאים שלנו עם מועדוני הספורט היהודים. החלטנו למסד את העניין ולהקים פורום בינלאומי שמטרתו תהיה גיוס כספים ובניית עוגן כלכלי מלבד הכספים של המועצה להסדר הימורים בספורט. המטרה השנייה תהיה לחזק את החינוך האולימפי בישראל".

צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי בישראל , צילום: אוראל כהן צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי בישראל | צילום: אוראל כהן צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי בישראל , צילום: אוראל כהן

קרייז נשוי לשייטת האולימפית ענת פבריקנט וגולש בעצמו ברחבי העולם. הוא מתגורר בלונדון ולפי אנשיו "מזהה את המשחקים האולימפיים בלונדון 2012 כהזדמנות מושלמת להשיק את חבר הנאמנים על מנת לנסות ולשפר את סיכויי משלחת ישראל להגיע להישגים במשחקים האולימפיים בלונדון".

דירקטוריון חבר הנאמנים הבינלאומי יורכב מבכירים במשק הבינלאומי שייבחרו אחת ל-4 שנים ויפעלו בה בהתנדבות מלאה. בסיס האם שלהם יהיה במדינה המארחת את האולימפיאדה. חלק מגיוס הכספים ייערך במסגרת נשף חגיגי ביוני 2011 בלונדון וכמו כן על ידי תרומות של חברי הוועדה המצטרפים. לתורמים תהיה אפשרות לבחור להשקיע את כספם באחד מכמה אפיקים: מוזיאון החוויה האולימפית, תשתית מקצועית עבור נבחרת 2012 או ענפים אולימפיים ספציפיים.

צבי ורשביאק, יו"ר הועד האולימפי בישראל, אמר: "אנו שמחים כי ינון הסכים להיענות לאתגר ומאמינים כי בהיותו איש חזון ויוזמה הוא יסייע להגדיל את התמיכה בפעילות האולימפית בישראל". ורשביאק הוסיף, כי "מדובר בהזדמנות להתגייסות יהודים בעלי אמצעים מרחבי העולם ואפשרות לחזק את קשרי הספורט בישראל עם קהילות יהודיות בעולם ולהביא לידי ביטוי את המצוינות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות