אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החיים הטובים של אחאי בונה: מענק של 380 אלף שקל על 4 חודשי עבודה

החיים הטובים של אחאי בונה: מענק של 380 אלף שקל על 4 חודשי עבודה

אסיפת בעלי המניות של אבגול תתבקש לאשר לסגן היו"ר מענק חריג על שכיהן כממלא מקום המנכ"ל. מלבד זאת, הוא יזכה לשדרוג בתנאים

04.05.2010, 13:12 | נעמה סיקולר

אסיפת בעלי המניות של חברת אבגול תתבקש בסוף החודש לאשר לסגן היו"ר אחאי בונה מענק חד־פעמי של 380 אלף שקל עבור ארבעת החודשים שבהם מילא את מקומו של מנכ"ל החברה. מלבד זאת, היא תתבקש לאשר שדרוגים בתנאי העסקתו של בונה שכבר אושרו בדירקטוריון. האסיפה היתה אמורה להתקיים היום, אולם היא נדחתה ל־20 במאי.

בונה, המחזיק ב־6.3% ממניות אבגול, המייצרת בדים לא ארוגים (כגון חיתולים ומגבונים), החל לעבוד בחברה לפני כ־12 שנה. עד דצמבר 2009 הוא שימש סמנכ"ל טכנולוגיה, ועם עזיבתו של המנכ"ל הוותיק ניר פלג הוא מונה לממלא מקום זמני. בחודש אפריל מונה למנכ"ל קבוע מומו לירן - לשעבר מנכ"ל חברת התשתיות אריקסון ישראל ומנכ"ל חברת הלוויין yes. על תפקודו של בונה באותם ארבעה חודשים מבקשת אבגול לאשר לו את המענק החריג. אגב, לאחרונה אישרו בעלי המניות של החברה גם תנאי שכר נדיבים למנכ"ל הפורש פלג שימשיך לכהן כיועץ לחברה במשך ארבע שנים נוספות ובאותם תנאי שכר שקיבל כמנכ"ל - 1.2 מיליון שקל בשנה.

יש לציין כי בתקופת כהונתו של בונה כמנכ"ל זמני - שבה שימש גם סמנכ"ל הטכנולוגיה - חתמה אבגול על חוזה משמעותי של 105 מיליון דולר עם לקוח במזרח הרחוק.

אסיפת בעלי המניות של אבגול גם תתבקש לאשר את השינויים הבאים בשכרו של בונה: עדכון שכר הבסיס בשיעור של 21% לרמה של 80 אלף שקל בחודש; ועדכון שווי השימוש ברכב - מעלות של 300 אלף שקל בשנה לעלות של 350 אלף שקל בשנה.

מלבד זאת, אם עד כה קיבל בונה בונוס שנתי בגובה 0.5% מהרווח הנקי השנתי, הרי שלפי ההסכם החדש, הוא יקבל בונוס בשיעור כזה אם החברה תרוויח עד 25 מיליון דולר בשנה, ובונוס בשיעור של 1% על כל דולר שתרוויח החברה מעבר לכך. נוסף על כך, בונה ימשיך להיות זכאי למשכורת 13.

שדרוג תנאיו של בונה יגדיל את עלות השכר השנתית שלו מ־1.4 מיליון שקל ב־2009 ל־1.75 מיליון שקל ב־2010, כלומר תוספת של 350 אלף שקל בשנה. אם תאשר האסיפה את המענק בגובה 380 אלף שקל, יסתכמו כלל המענקים שיקבל בונה ב־650 אלף שקל.

בדיון בהשתתפות ועדת הביקורת והדירקטוריון הוצגה חוות דעת חיצונית של פרופ' משה צבירן הסוקרת נתונים השוואתיים על אודות תנאי ההעסקה של סמנכ"לים (האחראים על מחקר ופיתוח או סמנכ"לי טכנולוגיות) בחברות ישראליות שיש להן פעילות בינלאומית בסדר הגודל של אבגול.

מהסקירה התברר כי מאחר שבונה אינו מקבל תשלום מבוסס מניות, סך התגמול שישולם לו גבוה במעט מהממוצע, ואולם לדעת הדירקטוריון, תפקידו הייחודי ובכירותו מזכים אותו בתגמול שיקבל. מלבד זאת, תנאי השכר הקודמים שלו נקבעו ערב הנפקתה של החברה בבורסה ב־2006, כאשר פעלה בהיקפים קטנים יותר.

מאבגול נמסר בתגובה: "אחאי בונה מונה באחרונה לסגן יו"ר לחדשנות וטכנולוגיה, כעדות לתרומתו המרכזית להישגי אבגול והצלחותיה, ולחשיבותו המכרעת בהמשך בניית האסטרטגיה העסקית. עם פרישת המנכ"ל כיהן בונה בשני תפקידים וסייע רבות לעבודה מול הלקוחות בעולם, בתקופה רגישה ותחת עומס ואחריות גדולים מבעבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות