אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מוכרת חלקה בבניין משרדים בקנדה ב-253 מיליון שקל צילום: יובל חן

אלקטרה נדל"ן מוכרת חלקה בבניין משרדים בקנדה ב-253 מיליון שקל

החברה החזיקה ב-60% מהבניין ומכרה את חלקה לפי שווי של 421 מיליון שקל. המנכ"ל שלמה שרף: "נמשיך לבחון מימושים נוספים"

04.05.2010, 11:16 | שי פאוזנר

חברת אלקטרה נדל"ן שבשליטת אלקו דיווחה היום כי היא מוכרת באמצעות חברה בת זרה את אחזקותיה (60%) בבניין משרדים ומסחר בעיר וויניפג שבקנדה, לפי שווי של 421.8 מיליון שקל (כ-114 מיליון דולר קנדי). העסקה תניב לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים, ברוטו, לפני מיסים ולאחר החזר הלוואה סך של 88.5 מיליון שקל (כ-23.9 מיליון דולר קנדי).  הרוכשת הינה קרן REIT קנדית.

בניין המשרדים, הכולל גם קומת מסחר בשטח כולל של כ-55,700 מ"ר, נרכש על-ידי אלקטרה נדל"ן בחודש ספטמבר 2007 בתמורה לכ-102.5 מיליון דולר קנדי - נמוך מהמחיר בו נמכר היום. בין השוכרים בבניין פירמות רו"ח ארנסט אנד יאנג (E&Y), ודלוייט (Deloitte), משרדי ממשלה, משרדי עורכי דין ועוד.

שלמה שרף, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, אמר היום: "לאלקטרה נדל"ן פורטפוליו איכותי של יותר מ-100 נכסים מניבים במדינות החזקות והיציבות ביותר. רק בקנדה לחברה 16 נכסים מניבים, ביניהם בערים כגון מונטריאול וטורונטו. מיקומם של הנכסים ואיכותם מאפשרים לנו לממש חלק מאחזקותינו, שלדעתנו הגיעו למיצוי פוטנציאל ההשבחה שלהם, ובכך להגביר את נזילותה וגמישותה הפיננסית של החברה. אנו נמשיך לבחון מימושים נוספים, לצד בחינה של רכישת נכסים חדשים התואמים את פורטפוליו הנכסים שלנו ועונים על הקריטריונים שלנו להשקעה."

העסקה הנוכחית מצטרפת לעסקת מכירה נוספת שעליה דיווחה החברה לאחרונה. לפני כחודשיים מכרה החברה את אחזקותיה (75%) בבניין משרדים בלונדון לפי שווי של 100.2 מיליון שקל (כ-17.1 מיליון ליש"ט) המשקף תשואה של כ-5% על שכר הדירה ששולם בנכס. העסקה הניבה לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים, ברוטו, לפני מיסים ולאחר החזר הלוואה והוצאות עסקה, בסך של כ-21.1 מיליון שקל (כ-3.6 מיליון ליש"ט). כמו כן, השלימה אלקטרה נדל"ן לאחרונה הנפקת איגרות חוב (סדרה ג') והגדלת סדרה בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן מחזיקה ב-107 נכסים מניבים, בשיעור תפוסה של כ-94% ובשטח כולל של כ-1.1 מיליון מ"ר. נכסי החברה ממוקמים בעיקר בישראל, בריטניה, גרמניה, שוויץ, ארה"ב, קנדה והולנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות