אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון רוכשת את השליטה בחברת LG-Nortel ב-242 מיליון דולר

אריקסון רוכשת את השליטה בחברת LG-Nortel ב-242 מיליון דולר

עם התמוטטות חברת נורטל הקנדית רכשה החברה השבדית 50% ממניות החברה הבת, המפתחת ציוד תקשורת. החברה, שהיתה בבעלות משותפת של LG ונורטל, תשנה את שמה ל-LG-Ericsson

04.05.2010, 14:03 | אבנר קשתן
אריקסון, חברת ציוד התקשורת השבדית, הודיעה על רכישת השליטה במיזם LG-Nortel, אשר היה בבעלות משותפת של חברת נורטל הקנדית ו-LG הקוריאנית. אריקסון תרכוש את חלקה של נורטל במיזם, הכולל 50% ועוד מניה אחת בעבור 242 מיליון דולר, והחברה תשנה את שמה ל-LG-Ericsson.

חברת LG-Nortel הוקמה ב-2005 בשיתוף פעולה בין LG ונורטל, והיא מפתחת ציוד לתקשורת סלולרית, כמו גם פתרונות תקשורת לארגונים גדולים בקוריאה. על פי נתוני החברה, היקף המכירות שלה ב-2009 עמד על כ-650 מיליון דולר, והיא מעסיקה כ-1,300 עובדים, רובם במשרדי החברה בקוריאה הדרומית.

האנס וסטברג, נשיא ומנכ"ל אריקסון, מסר כי קוריאה הדרומית היא אחד משוקי הטלקום המובילים בעולם, והצטרפות אריקסון למיזם תחזק את נוכחותה שם, ותקדם אותה בכניסה לטכנולוגיות LTE, טכנולוגיות הדור הרביעי הממשיכות את טכנולוגיות ה-GSM.

כחלק מפשיטת הרגל של נורטל והתפרקותה מנכסיה, חטיבות בחברה נמכרות למגוון חברות אחרות בתחום ציוד התקשורת. בחודש יולי 2009 רכשה אוויה (Avaya) את החטיבה העסקית של נורטל ב-475 מיליון דולר, ובחודש אפריל השנה רכשה אריקסון ישראל את חטיבת ה-CDMA של נורטל ישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות