אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: עלות אסון הנפט במפרץ מקסיקו תגיע ל־14 מיליארד דולר צילום: בלומברג

הערכה: עלות אסון הנפט במפרץ מקסיקו תגיע ל־14 מיליארד דולר

BP הודיעה בשבוע שעבר כי היא מוציאה 6 מיליון דולר מדי יום על פעולות הטיהור, אך הודתה כי הסכום יעלה משמעותית כאשר כתם הנפט יגיע לחופי ארה"ב

04.05.2010, 21:43 | סוכנויות הידיעות

סך העלויות הקשורות לנזקים שייגרמו כתוצאה מכתם הנפט בעקבות הדליפה מאסדת הקידוח של BP במפרץ מקסיקו עשוי לעלות על 14 מיליארד דולר, כך מעריכים אנליסטים. חברת הנפט הודיעה בשבוע שעבר כי היא מוציאה 6 מיליון דולר מדי יום על פעולות הטיהור, אך הודתה כי הסכום יעלה משמעותית כאשר כתם הנפט יגיע לחופי ארצות הברית.

העלות הסופית של ניקוי הדליפה עשויה להגיע ל־7 מיליארד דולר, אמר ניל מק'מהון, אנליסט חברת ההשקעות ברנסטין. אנליסטים בבנק ההשקעות מורגן סטנלי מעריכים כי עלות הנזק הישירה תעמוד על 3.5 מיליארד דולר.

נוסף על כך, הפיצויים לנפגעים מהדליפה עשויים להגיע גם הם למיליארדי דולרים. בין היתר, עשויות הוצאות אלו לכלול פיצוי בשווי 2.5 מיליארד דולר לתעשיית הדיג בלואיזיאנה וסכום נוסף של 3 מיליארד דולר לתעשיית התיירות בפלורידה, כך מעריך מק'מהון.

הוצאה נוספת הנגרמת ל־BP היא עלויות הניסיון לאטום את מקור הדליפה בקרקעית מפרץ מקסיקו. בכוונת החברה הבריטית להקצות 100 מיליון דולר לקידוח באר שתנסה לווסת את הנפט הזורם ללא שליטה לים. כמו כן יהיה על BP לפצות את משפחות עובדי 11 אסדת הקידוח הנחשבים עדיין לנעדרים, וההנחה היא שהם נהרגו בפיצוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות