אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": "הבונוס של סגן יו"ר אבגול לא משקף את תרומתו לחברה"

בלעדי ל"כלכליסט": "הבונוס של סגן יו"ר אבגול לא משקף את תרומתו לחברה"

פועלים סהר למוסדיים: להתנגד לשדרוג התנאים של סגן יו"ר אבגול. החברה דחתה את האסיפה, אך לא שינתה את ההטבות

05.05.2010, 07:05 | נעמה סיקולר ורחלי בינדמן

חברת פועלים סהר ממליצה לגופים המוסדיים להתנגד לבונוס החריג של סגן יו"ר אבגול ולשדרוג המענק השנתי שלו, כך נודע ל"כלכליסט". יצרנית הבדים הלא ארוגים דיווחה מוקדם יותר השבוע כי היא דוחה בשבועיים את אסיפת בעלי המניות, שהיתה אמורה להתכנס אתמול ולדון בתנאי העסקתו של בונה בדירקטוריון.

כעת מתברר כי הרקע לדחייה הוא ההמלצה השלילית שהעבירה פועלים סהר. המפתיע הוא כי החברה דחתה את אסיפת בעלי המניות וכינסה חדשה לאחר שנודע לה על ההתנגדות, אולם ההטבות שהיא מבקשת לאשר נותרו ללא שינוי, למרות ההמלצה השלילית. ככל הנראה אבגול מבקשת לנצל את פרק הזמן הנוסף כדי לשכנע את הגופים המוסדיים לאשר את התנאים בכל זאת, ולא ליישר קו עם המלצת פועלים סהר.

על הפרק מענק חד־פעמי של 380 אלף שקל לאחאי בונה המכהן כיום כסגן יו"ר החברה, עבור תקופה של ארבעה חודשים שבהם כיהן כמנכ"ל זמני, לאחר שהמנכ"ל הוותיק של החברה ניר פלג סיים את תפקידו. לאחרונה החל לכהן בחברה מנכ"ל חדש, ובונה עבר לכהן כסגן היו"ר לענייני טכנולוגיה. במסגרת התפקיד החדש החברה מבקשת לאשר לו בנוסף העלאת שכר ותנאים נוספים, שעלותם לחברה מסתכמת ב־350 אלף שקל בשנה.

בנוסף החברה מבקשת לשנות את המנגנון שלפיו נקבע המענק השנתי שלו. עד כה היה בונה זכאי למענק של 0.5% על הרווח הנקי, ובחברה מבקשים כי מעתה על כל דולר מעל 25 מיליון דולר יינתן לו מענק של 1%. לפי נוסחת המענק הקודמת, ב־2009 קיבל אחאי 270 אלף שקל, ובסך הכל מדובר במענקים של 650 אלף שקל.

בפועלים סהר ממליצים להתנגד לשינוי בתנאי הבונוס לבונה לרמה של 1% מעל 25 מיליון דולר, מכיוון שהוא לא מבוסס על הערך המוסף שהעניק לחברה, כך עולה מנייר העמדה ששיגרה לגופים המוסדיים המחזיקים במניית אבגול, שהגיע לידי "כלכליסט". "אנו סבורים כי מתן בונוס כשיעור מרווחי החברה ללא התייחסות לערכו המקסימלי של הבונוס אינו סביר, ועלול לגרום למצב של שכר כולל שאינו פרופורציונלי להתפתחות העסקית של החברה ולשיפורים שחלו בה במהלך תקופת כהונתו של המנכ"ל", מסבירים בפועלים סהר.

"נוסחת הבונוס שנקבעה אינה כוללת התייחסות רב־שנתית לביצועי החברה, ועולה מכך כי בונה ייהנה מבונוס על רווחי החברה החל מהשקל הראשון", מנמקים בפועלים סהר, ומסבירים כי מכיוון שבונה יקבל שיעור מהרווח כבר מהשקל הראשון, ייווצר מצב שבו הבונוס אינו תוצר של הערך המוסף שבונה נתן לאבגול, שכן גם אם הרווח ירד לעומת השנה הקודמת, כי כידוע אבגול היא חברה רווחית, עדיין יזכה בונה לבונוס. כך, לו בונה היה מקבל בונוס שהוא נגזרת של תוספת ברווחיות לעומת זו של השנה שקדמה לה, פועלים סהר היה רואה אותו בעין יפה יותר, מכיוון שהיה משקף נאמנה את הערך המוסף שנתן לחברה.

בפועלים סהר גם לא סבורים שלבונה מגיע מענק של 380 אלף שקל עבור תקופת כהונה של ארבעה חודשים בלבד כמנכ"ל.

הגופים המוסדיים המשתמשים בשירותי פועלים סהר צפויים ליישר קו עם המלצה זו, אך חלקם סבורים כי אין לראות את המלצותיה כ"כזה ראה וקדש". לפי הקריטריונים שפרסמה פועלים סהר בדבר מדיניות ההמלצות שלה בסוגיית הבונוסים, היא ציינה כי תיטה להתנגד לבונוסים שאינם כוללים נוסחה קבועה מראש, ומבוססים על מרכיב גבוה של שיקול דעת של החברה המעניקה.

כך נוצר מצב אבסורדי שבמסגרתו פועלים סהר המליצה למשל להתנגד לבונוס של אהרון פוגל, יו"ר מגדל, אחת החברות הבולטות בהישגיה בשנת 2009, וזאת מכיוון שהבונוס כלל מרכיב גבוה של שיקול דעת.

 

ככל הנראה, החברות הציבוריות צפויות ליישר קו עם מדיניות פועלים סהר, שכרגע שולטת בשוק בתחום מתן המלצות הצבעה למוסדיים, ולבסס את מדיניות התגמול שלה על נוסחאות קבועות מראש ככל האפשר ופחות על מרכיב של שיקול דעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות