אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם שיתוף פעולה בין המכס הישראלי למכס הונג קונג צילום: בלומברג

הסכם שיתוף פעולה בין המכס הישראלי למכס הונג קונג

נציב המכס של הונג קונג מבקר בארץ, וחתם על ההסכם עם עמיתו הישראלי דורון ארבלי, במטרה להגביר את שיתוף הפעולה האופרטיבי והגברת הסחר בין הארגונים

05.05.2010, 15:36 | הדר קנה

נציב המכס של הונג קונג, ריצ'ארד יואן מינג-פיי, המבקר השבוע בישראל בביקור רשמי, ועמיתו הישראלי, ראש מינהל המכס, דורון ארבלי, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה ולסיוע הדדי בין שני הארגונים. ההסכם נועד לאתר דרכים להגברת שיתוף הפעולה האופרטיבי והגברת הסחר בין הארגונים, במסגרתו מתחייבות ישראל והונג קונג לשתף פעולה במגוון פעילויו, כמו : שיתוף ידע ומידע להקלת הסחר, סיוע הדדי בנושאי אכיפה למניעת הברחות ועוד.

בשנת 2009 עמד הסחר של הונג קונג עם ישראל על סך של כ-4 מיליארד דולר. היצוא להונג קונג עמד על 2.9 מיליארד דולר (ירידה של כ-30% משנת 2008), והיבוא עמד על 1.1 מיליארד דולר (ירידה של 39% מ-2008).

המוצרים המרכזיים המיוצאים מישראל להונג קונג הם יהלומים (כ-87% מהייצוא), ציוד חשמלי (כ-7% מהייצוא), ציוד רפואי ואופטי (כ-3% מהייצוא). המוצרים המרכזיים המיובאים מהונג קונג לישראל הם אבנים יקרות ויהלומים (כ-40% מהייבוא), מוצרי ציוד חשמלי (כ-32% מהייבוא) ציוד רפואי ואופטי (כ-3% מהיבוא).

ראש מינהל המכס ציין, כי "ביקורו של נציב המכס מהונג קונג יחד עם סגניו מהווה הזדמנות מצוינת להכרות מקרוב עם המכס בארץ ויכולותיו, ואנו מקווים כי שיתוף הפעולה שיתקיים בין הצדדים לאחר חתימת ההסכם יוביל לכך שחברות ישראליות יוכלו לסחור עם הונג קונג בצורה יעילה יותר תוך הסרת חסמי סחר, ובמקביל פעילויות האכיפה של רשות המסים ישופרו אף הן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות