אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש דחה את הערעור של מאיר רבין על הארכת מעצרו צילום: צביקה טישלר

ביהמ"ש דחה את הערעור של מאיר רבין על הארכת מעצרו

מעצרו של רבין, החשוד בתיווך כספי שוחד בפרשת הולילנד, הוארך השבוע ב-8 ימים; מתי חותה, מנכ"ל עיריית בית שמש, נעצר היום עקב חשד למעורבות בפרשה

05.05.2010, 16:44 | צמרת פרנט

בית המשפט המחוזי מרכז דחה היום (ד') את הערר שהגיש מאיר רבין, החשוד בתיווך כספי שוחד בפרשת הולילנד, על הארכת מעצרו. הדחייה נובעת, בין השאר, בגלל התעקשותו של רבין שלא לשתף פעולה עם החוקרים ולהאריך בכך את משך החקירה.

רבין נמצא כבר חודש ימים במעצר. השבוע הוארך מעצרו ב-8 ימים נוספים באישור חריג של היועץ המשפטי לממשלה. אחת הסיבות להארכת מעצרו היא טענת המשטרה כי רק בימים האחרונים התגלו פרשות נוספות שאינן קשורות לפרשת הולילנד או לקרקעות חברת מלח, וכי בעקבותיהן התחזקו החשדות נגד רבין.

עורך דינו טען בערר כי חשודים רבים בעברות חמורות מאלה המיוחסות לרבין בפרשת הולילנד שוחררו, למרות שיש להם אינטרס לשבש את החקירה יותר מאשר לרבין. כמו כן, טען עורך דינו כי לרבין עומדת זכות השתיקה ואין בכך כדי לגרום להארכת מעצרו.

בהחלטה לדחות את הערר כתב סגן נשיא בית המשפט המחוזי מרכז, השופט אברהם טל: "החשוד מילא את פיו מים, בלשון המעטה, וגם אם לטענתו בפני כי הפרשות לא מוכרות לו, יכול היה לומר את הדברים בחקירתו ולקדם, גם על ידי תשובה זו, את החקירה. משלא עשה כן, ואין בכך כדי לפגוע בזכות השתיקה שלו, החקירה מתארכת ודורשת ביצוע פעולות נוספות שהיו נחסכות אילו שיתף פעולה".

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך היום ב-4 ימים את מעצרו של מתי חותה, מנכ"ל עירית בית שמש ויו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעירית ירושלים בתקופת אישור פרוייקט הולילנד. חותה חשוד בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים.

חותה כיהן כממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים, כיו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה וכיו"ר ועדת המשנה להתנגדויות בירושלים, בין השנים 2004-1996. על פי החשד, במהלך תקופת כהונותו באותם תפקידים דרש וקיבל שוחד מיזמי פרוייקט הולילנד ופרויקטים נוספים. בתמורה לקבלת השוחד, פעל חותה באופן שיטתי לאשר בוועדה המחוזית את התב"ע הקשורה לפרויקט הולילנד ופוייקטים נוספים בירושלים, על פי דרישות היזמים.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות