אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: 7 דגמי מכוניות עברו את השלב הראשון במכרז כוחות הביטחון

פרסום ראשון: 7 דגמי מכוניות עברו את השלב הראשון במכרז כוחות הביטחון

בין המכוניות שעברו את השלב הראשון ועשויות לשמש ככלי רכב מנהליים של המשטרה, השב"כ והשב"ס: קיה ריו ויונדאי אקסנט

05.05.2010, 17:26 | שרון ביידר

השלב הראשון של המכרז לרכישת 800 מכוניות שישמשו את כוחות הביטחון הסתיים ונותרו בו כעת 7 דגמי מכוניות, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במכוניות בנפח מנוע של עד 1.5 ליטרים שישמשו ככלי רכב מנהליים של משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי ושירות בתי הסוהר.

במכרז, שהיקפו נאמד בכ־72 מיליון שקל ייבחרו לבסוף ארבע דגמים של רכבים, שניים בקבוצת הרישוי השנייה בה מחיר הרכב נע בין 95 ל-114 אלף שקלים במרכב של 5 דלתות, דגם אחד בקבוצה זו במרכב של 4 דלתות ודגם נוסף מקבוצת הרישוי הראשונה שבה מחיר המכונית מוגבל ל-95 אלף שקלים.

ל"כלכליסט" נודע שקרסו, יבואנית ניסאן, לא עברה את השלב הראשון של המכרז עם ניסאן מיקרה. מאידך, בין המכוניות שעברו את השלב הראשון ניתן למצוא את טויוטה יאריס, יונדאי אקסנט, יונדאי i20, קיה ריו, סקודה פאביה אופל קורסה ופיאט גרנדה פונטו.

קיה ריו קיה ריו קיה ריו

בשבוע הקרוב צפוי לפרסם מנהל הרכש שבמשרד האוצר מכרז תחזוקה למכוניות הזוכות כשהזוכים במכרז יהיו הרכבים שעלות הרכישה ביחד עם עלות האחזקה שלהם תהיה הנמוכה ביותר.

גורמים בענף הרכב מעריכים שקיה ריו ויונדאי אקסנט הן שתי מכוניות שיהיו בין הזוכות במכרז, בשל שילוב של מחיר יחסית נמוך ועלות תחזוקה זולה יחסית.

"הכול פתוח"

אחד היבואנים המשתתף במכרז מסר ל"כלכליסט" שהשלב הנוכחי הוא שלב טכני שבו הכל עדיין פתוח ותלוי בעלויות התחזוקה של המכוניות שישפיעו על גובה ההצעה הסופית של היבואנים.

יצוין שמנהל הרכש רצה במקור לבחור 3 דגמים בלבד שכולם יהיו בקבוצת שווי השימוש השנייה, בפועל, על פי תנאי המכרז, מנהל הרכש אינו מחויב לרכוש כמות מסוימת של דגם מסוים שזכה במכרז וכך במנהל הרכש יכולים לעקוף את תנאי המכרז שנכפו עליהם ולרכוש תיאורטית 800 מכוניות מאותו הסוג.

ממנהל הרכש נמסר בתגובה: שלב א' במכרז אכן הסתיים, הליך הבחירה ייעשה לפי ההצעה הזולה של סה"כ העלות והתחזוקה שיציעו יבואני הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מכרז רכבים למערכת הביטחון
אולי תבדקו טוקטוק או ריקשה (כאשר נהג הבוס יהיה הסוס)??? תתבישו לכם !!!!!!!! האם אין גבול לזלזול בכבוד המשרתים במערכת הביטחון ובשמירה על ביטחונם. ההחלטות המטומטמות שלכם משפיעות גם על שאר החברות במשק ובמיוחד עובדי ההיטק וברור שבלעדיהם כלכלת ישראל תיפגע כפי שיפגע בטחון המדינה בזלזול המתמשך באנשי כוחות הביטחון. (הכותב הינו בעל חברה המעסיקה כ 250 אנשים)
yoyo  |  08.05.10
6.
נתונים לא נכונים בכתבה
ראשית אין כבר מזמן קבוצות רישוי, והמכרז צריך להיות לפי מכיר לצרכן ולא לפי מחיר רכישה על ידי משרד הבטחון, לצערי מחוסר מקצועיות של מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה ומנהל הרכב הם משכללים לא נכון הוצאות רכב ולא אחת בחרו במכוניות גרועות לא אמינות לא בטוחות ולא חסכוניות, חבל שאינם מעסיקים קציני בטיחות כיועצים לעיניין ונמנעים משיקולים כתוצאה מלחצים ופוליטיקה,
aviהרצליה  |  07.05.10
לכל התגובות