אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": דלק נדל"ן בדרך למימוש בבריטניה ב-1.2 מיליארד שקל צילום: בלומברג

בלעדי ל"כלכליסט": דלק נדל"ן בדרך למימוש בבריטניה ב-1.2 מיליארד שקל

ראשי החברה מנהלים בלונדון מגעים למכירת הנכס הגדול ביותר שלה - אחזקתה בחברת החניונים לינצ'פילד. סיטיבנק צפוי ללוות את העסקה

06.05.2010, 06:57 | גולן חזני

דלק נדל"ן מנהלת מגעים מול קרן אירופית למכירת אחזקתה (59%) בחברת לינצ'פילד (Linchfield), המחזיקה ב־127 חניונים בבריטניה. מדובר בנכס הגדול ביותר של דלק נדל"ן, שמימושו צפוי להכניס לקופת החברה כ־1.2 מיליארד שקל לאחר ניכוי החוב.

ל"כלכליסט" נודע כי צמרת דלק נדל"ן, בראשות היו"ר החדש של החברה־הבת DGRE, מיקי נפתלי, מנהלת את המגעים למכירת האחזקה בימים אלה והגיעה להבנות עם סיטיבנק, שילווה אותה במשא ומתן. הרוכשת הפוטנציאלית צפויה לרכוש גם את אחזקותיהם של יתר השותפים בלינצ'פילד - גירון, הפניקס ורו"ח איציק סוארי.

המגעים לרכישה מתנהלים סביב שווי של כמיליארד ליש"ט (כ־5.5 מיליארד שקל). החניונים מושכרים מ־2002 עד שנת 2037 ל־National Car Park (PCN), הנחשבת לאחת מחברות הפעלת החניונים הגדולות בבריטניה, עם כ־500 חניונים. החוזה אינו כולל אפשרות יציאה והנכס רשום בספרי החברה לפי שווי של 960 מיליון ליש"ט. עם זאת, החוב על הנכס הינו 560 מיליון ליש"ט, כך שחלקה של דלק נדל"ן בתמורה נטו צפוי לעמוד על 240 מיליון ליש"ט.

העיסקה עדיין רחוקה מסגירה וקיימים פערים בין הצדדים בלא מעט נושאים, אך דלק נדל"ן מקווה לסגור אותה בשבועות הקרובים. אף שמימשה בשנה וחצי האחרונות נכסים בהיקף של 1.3 מיליארד שקל, דלק נדל"ן עדיין צריכה לפרוע חובות בשווי 1.5 מיליארד שקל עד סוף שנת 2011, ובקופתה מזומנים של כ־80 מיליון שקל בלבד, נכון לסוף 2009. חובות החברה לבעלי האג"ח מסתכמים ב־2.2 מיליארד שקל.

כבר בדו"חות השנתיים של 2009 ציינה דלק נדל"ן כי היא מעמידה למכירה את מניותיה בלינצ'פילד, אך ציינה כי היעד הוא לבצע את העסקה ב־2011. כעת הוחלט בחברה לרכז מאמץ ולמכור את הנכס בשבועות הקרובים. ערן מיטל, מנכ"ל דלק נדל"ן, שוהה בלונדון עם מנכ"ל DGRE איל רבינוביץ', בניסיון להתקדם לסגירת העסקה.

מדלק נדל"ן נמסר כי החברה נתנה גילוי בדיווחיה כי החברה־הבת DGRE בוחנת מכירה של פורטפוליו החניונים ותדווח על ההתפתחויות בהתאם לדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות