אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'אווי: ההכנסות זינקו ב-41% ברבעון הראשון ל-32 מיליארד דולר צילום: בלומברג

ברקשייר האת'אווי: ההכנסות זינקו ב-41% ברבעון הראשון ל-32 מיליארד דולר

לפי דיווח שמסרה החברה של וורן באפט, העלייה ברווחיהן של נטג'טס וברלינגטון נורת'רן סייעה בשיפור ביצועיה

08.05.2010, 10:16 | בלומברג

ברקשייר האת'אווי, חברת ההשקעות של המיליארדר וורן באפט, שדיווחה בשבוע שעבר על רווח נקי של 3.6 מיליארד דולר ברבעון הראשון, מסרה כי רווחי חברת הטיסות הפרטיות נטג'טס (NetJets) וחברת הרכבות ברלינגטון נורת'ן עזרו להעלות את התוצאות. הכנסות ברקשייר זינקו ברבעון הראשון ב-41% ל-32.04 מיליארד דולר.

מהדיווח הרבעוני של החברה עולה שהרווח לפני מס של נטג'טס עמד בשלושת החודשים הראשונים של השנה על 57 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 96 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ברלינגטון, חברת הרכבות השנייה בגודלה בארצות הברית שנרכשה בפברואר של השנה תמורת 27 מיליארד דולר, הוסיפה 282 מיליון דולר לחברה של באפט.

התוצאות שרשמה ברקשייר משתפרות במקביל להתאוששות הכלכלית שמסייעת לעלייה בביקוש לטיסות יוקרה, אותן היא מפעילה, ליהלומים שהיא מוכרת והסחורות שהיא מעבירה דרך פסי הרכבת. בשבוע שעבר הודיע באפט כי החברה חזרה לגייס עובדים לאחר שקיצצה יותר מ-20 אלף משרות בשנה שעברה.

"ברלינגטון נמצאת בעמדה מעולה לנצל את השיפור בכלכלה", הסביר הפרופסור לכלכלה ג'רלד מרטין. מניית ברקשייר עלתה השנה בבורסה בניו יורק ב-12%, לאחר שהתחזקה בשנה שעברה ב-2.7 וירדה ב-32% ב-2008.

האחזקה של ברקשייר בפרוקטר אנד גמבל נפלה ב-6.2% בשלושת החודשים המדוברים ל-4.73 מיליארד דולר. בתקופה זו, תאגיד מוצרי הצריכה הגדול בעולם צמח ב-4.4% בבורסה בניו יורק. ברקשייר מכרה 9% מהמניות שלה בפרוקטר ברבעון הרביעי, כחלק מגיוס כספים לרכישת ברלינגטון נורת'רן.

הרווח של ברקשייר מחטיבת הביטוח, כולל המומחית לביטוח מכוניות Geico וג'נרל רה, נפל ב-3.5% ל-1.16 מיליארד דולר בעקבות ירידה בהכנסות מהשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות