אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר רבין שוחרר היום למעצר בית צילום: צביקה טישלר

מאיר רבין שוחרר היום למעצר בית

ה"מאכער" בפרשת הולילנד שוחרר למעצר בית של 20 יום, ונאסר עליו ליצור קשר עם איש, מלבד בני משפחתו. דרכונו נלקח ממנו והוא הפקיד ערבות של 150 אלף שקל על מנת להבטיח את תנאי מעצר הבית

09.05.2010, 15:36 | איתי הר אור

תפנית בחקירת המשטרה: לאחר כ-34 יום במעצר, מאיר רבין, ה"מאכער" בפרשת הולילנד ומי שהוגדר כ"מרכזייה" ו"ארון הסף" בפרשה - שוחרר לפני זמן קצר למעצר בית. סנגוריו של רבין, עורכי הדיון גיורא זילברשטיין ואלי כהן, הגיעו להסכמה עם המשטרה שלפיה רבין יישב במעצר בית למשך 20 יום. כמו כן, נאסר עליו ליצור קשר עם איש, למעט ילדיו, אימו, אישתו והורי אישתו למשך תקופת מעצר הבית.

על רבין נאסר בנוסף ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשת הולילנד למשך 90 יום. פרט לכך ניתן נגד רבין צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום.

כבר במהלך הדיון נשלח דרכונו של רבין והופקד בידיו של נציג יאח"ה. עוד נקבע כי רבין יתייצב לחקירה בכל עת שיידרש, וכי ייאסר עליו להתראיין בכלי התקשורת למשך 90 יום בכל הנוגע לחקירה.  

להבטחת קיום תנאים אלו יפקיד רבין סך של 150 אלף שקל במזומן ובנוסף ימציא התחייבות עצמית של שני ערבים בסך 200 אלף שקל כל אחד.

רבין ישוחרר לביתו, לאחר מאמצים רבים של המשטרה לשכנעו לחתום על הסכם עד מדינה עם המשטרה והפרקליטות. במסגרת מאמצים אלה הופעלו על רבין לחצים כבדים.

סניגוריו של רבין אמרו בסוף הדיון כי "המשטרה חיפשה אצלו תימוכין לדברי עד המדינה, אבל רוב דבריו הם המצאות. נודע לנו שאכן נשקלה אפשרות להגיש נגדו הצהרות תובע שלפיה יש כוונה להגיש נגדו כתב אישום, אבל זה לא נעשה. רבין מאוד שמח להשתחרר. בימיןם האחרונים ניסו לחקור אותו שוב ושוב על פרשיות הולילנד והמלח למרות שהמשטרה אמרה כי יש פרשיות חדשות. אבל אנו רואים שהיום הוא משוחרר ואין דבר חדש. זה מעיד על חולשת הראיות שלדעתנו אינן מאפשרות הגשת כתב אישום".   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות