אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטיש פטרוליום: "יידרשו חודשים לעצור את הדליפה" צילום: בלומברג

בריטיש פטרוליום: "יידרשו חודשים לעצור את הדליפה"

מנכ"ל BP טוני הייווארד אמר כי להערכתו יעברו עוד כמה שבועות ואף חודשים לפני שיוכלו להשתלט לגמרי על הדליפה. "זה דומה למשימה להחזיר את אפולו 13"

09.05.2010, 20:54 | סוכנויות הידיעות

ראשי ענקית הנפט BP נאלצו להודות היום כי נבלמה ההתקדמות במאמציהם למקם מתקן מיוחד שיעצור את התפשטות דליפת הנפט במפרץ מקסיקו.

"הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי החברה הורידה מבנה פלדה בצורת פעמון לקרקעית הים בניסיון לעצור את זרימת הנפט מאסדת קידוח הנפט, אולם פתח המתקן נסתם כתוצאה מהיווצרותם של גבישים של גז הידראט, ובכך נמנעה האפשרות לשאוב את הנפט.

"לא הייתי אומר שהניסיון נכשל, אלא הייתי אומר שמה שניסינו לעשות אתמול בלילה לא צלח", הסביר דאג סטלס, סמנכ"ל התפעול של החברה. הוא הוסיף כי החברה צפתה את היווצרות הגבישים, אך לא בהיקף הנוכחי.

מנכ"ל BP טוני הייווארד אמר בראיון ל"סאנדיי טלגרף" כי להערכתו יעברו עוד כמה שבועות ואף חודשים לפני שיוכלו להשתלט לגמרי על הדליפה. "זה דומה למשימה להחזיר את אפולו 13", אמר. "אנחנו משתמשים באלמנטים שונים כדי ליצור התערבויות שונות לעצירת הדליפה".

לדבריו, פעולות ניקוי הדליפה עולות לחברה 10 מיליון דולר ביום. הייווארד אמר כי להערכתו, יאשרו הרגולטורים סדרה של אמצעי זהירות חדשים באתרי קידוח, מה שעתיד להעלות את עלויות הפקת הנפט.

מדינת לואיזיאנה, מהנפגעות של כתם הנפט, ביקשה מ־BP להקים עבורה שרשרת איים מלאכותיים באורך 68 ק"מ בניסיון למנוע ממנו להגיע לחופיה, בעיקר לקראת עונת ההוריקנים המתחילה בחודש הבא. מושל המדינה בובי ג'ינדל פרסם שלשום את התוכנית שפותחה בסיוע מומחים מהולנד ומהותה הפקת חול ובוץ מאזור המים הרדודים שישמשו לבניית שוניות מלאכותיות בגובה 2 מטרים מעל פני הים. במסגרת "התוכנית החדשנית", לדברי המושל, יישתלו עצים לאורך השוניות בניסיון להאט את התקדמותן של סופות ולמנוע מדליפות נפט עתידיות להתקרב לחופים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות