אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: פייסבוק תציג בקרוב שירותי מיקום צילום: בלומברג

מסתמן: פייסבוק תציג בקרוב שירותי מיקום

בדיקת הקוד של פייסבוק על ידי הבלוג טקראנץ' מעלה שהוא ערוך להעלאת שירותי Geolocation, בינתיים רק בסלולריים בעלי צג מגע. עדכון: פייסבוק אישרה את הדיווחים

10.05.2010, 11:46 | יוסי גורביץ

כל העדכונים, הכתבות והמדורים של טכנולוגי - היישר לפייסבוק שלכם

 

הרשת החברתית פייסבוק צפויה להציג בקרוב שירותי מיקום (Geolocation). כך דיווח אמש (א') בלוג חדשות הטכנולוגיה טקראנץ', בהתבסס על שינויים בקוד שערכה החברה. פייסבוק לא הגיבה על הידיעה.

מהבדיקה של טקראנץ' עולה כי בגרסה הסלולרית של פייסבוק, המיועדת למכשירים בעלי צג מגע - touch.facebook.com, ישנה תקלה שאיננה מאפשרת את טעינת האתר. בדיקה של התקלה העלתה שהסיבה היא שהאתר מנסה להפעיל חלק בתוכנה שעדיין איננו קיים – חלק שתפקידו לאתר את מיקומו של המשתמש, בהתבסס על המידע שבסלולר שלו.

עם זיהוי מיקומו של המשתמש, צפוי האתר – בדומה לשירות שמציע פורסקוור - להציע לו שורה של אתרים פיזיים בסביבתו ולהזמין אותו לציין באילו מהם הוא נמצא. פייסבוק צפויה לאסוף לא רק את מידע המיקום של המשתמש, אלא גם את גובה הקרקע במקום שבו הוא נמצא, את הכיוון שאליו הוא הולך ואת מהירות ההליכה. יצוין כי בשלב זה נראה ששירותי המיקום פועלים רק ב-touch.facebook.com ולא באתרים סלולריים אחרים של פייסבוק או באתר הראשי שלה.

על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית בשבוע שעבר, פייסבוק נמצאת במגעים עם שורה של מותגים כדי לעבוד איתם בשיתוף על שירות המיקום, מה שיאפשר, למשל, למותגים המשתתפים להדגיש חנויות או עסקים אחרים שלהם באזור שבו נמצא המשתמש. גם לידיעה זו אין אישור.

עדכון: בתגובה שמסר דובר פייסבוק לטקראנץ' הוא אישר שאכן קיים מוצר שנמצא בשלבי פיתוח, והזכיר גם את ההשקה המתוכננת (אך סירב למסור תאריך), אבל הכחיש את הדיווחים שהרשת החברתית תשיק את השירות החדש בשיתוף עם חברות אחרות. "נבחן את האפשרות לעבוד בעתיד יחד עם חברות אחרות כדי לשפר את חוויית השימוש בשירות, אך אין כוונה לעשות זאת בעת ההשקה", אמר דובר פייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות