אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש חתם פנוי בעזריאלי? 13 חתמים ישתתפו בהנפקת הענק צילום: עמית שעל

יש חתם פנוי בעזריאלי? 13 חתמים ישתתפו בהנפקת הענק

החתמים הרבים צפויים לגזור עמלה של 10 מיליון שקל. חתם בכיר: "זו הנפקה בלי סיכון - החברה נכנסת ישר לת"א 25"

10.05.2010, 16:12 | גולן חזני

הנפקתה של קבוצת עזריאלי נקבעה לשבוע האחרון של חודש מאי. ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה שנערכה ביום חמישי בין החתמים למנהלי החברה נקבע כי המכרז המוסדי ייערך ב־24 במאי, ובמידה שיהיו עיכובים הוא יידחה לסוף מאי. המכרז לציבור יתקיים כעבור שלושה ימים.

עוד סוכם בפגישה כי עמלת החיתום תעמוד על חצי אחוז מהיקף הגיוס, ותתחלק כך שארבעת החתמים המובילים - כלל חיתום, אי.בי.אי, לאומי פרטנרס ולידר - יקבלו שני שלישים ממנה, ותשעת החתמים האחרים יתחלקו בשליש הנותר. בין החתמים המשניים מצויים מנורה חיתום, אייפקס חיתום, אנליסט חיתום, ברק קפיטל, מיטב, רוסריו ואקסלנס.

לפי ההערכות, עזריאלי תגייס כ־2 מיליארד שקל לפי שווי של כ־8 מיליארד שקל לפני הכסף. מסכום זה נגזרת עמלת חיתום של כ־10 מיליון שקל, כך שהחתמים המובילים צפויים לקבל 1.6–1.7 מיליון שקל כל אחד, ושאר החתמים יקבלו 400–500 אלף שקל. בין גופי החיתום שנותרו מחוץ ל"חגיגה" - מגדל, דיסקונט ואיגוד חיתום.

"כל הגופים המוסדיים צפויים להשתתף בהנפקה, כי החברה נכנסת מיד למדד ת"א־25. זו הנפקה שאין בה כמעט סיכון או עבודה לגופי החיתום", אמר ל"כלכליסט" חתם בכיר. בימים הקרובים אמור להתפרסם התשקיף.

קבוצת עזריאלי היא אחת החברות הפרטיות הגדולות בישראל, ומחזיקה ב־11 קניונים, ב־20% מחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, ב־4.8% ממניות בנק לאומי ובשליטה בגרנית הכרמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות