אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגזר הפרטי יחויב לעמוד בתקנות נגישות עד 2012 צילום: shutterstock

המגזר הפרטי יחויב לעמוד בתקנות נגישות עד 2012

המגזר הציבורי יחויב לעמוד בהן עד 2018. בעלי העסקים: לא נוכל לעמוד בזה. יו"ר ועדת הנגישות: "חבורה של חתולים מייללים"

10.05.2010, 13:08 | תומר אביטל

ועדת המשנה לתקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות התכנסה היום (ב') לדיון סוער. איגוד לשכות המסחר שמייצג בין השאר את החברות פז, HOT וסלקום, הסתייג מחלק מהתקנות. לטענתם, אף על פי שהחברות דוגלות בחשיבות החברתית ופועלות מזה שנים באופן וולונטרי להנגשת שירותים לאנשים עם מוגבלויות, יש לעשות זאת בהסכמה. לדבריהם, הדרישה שהמגזר הפרטי יחויב לעמוד בתקנות עד 2012, לפני חיוב המגזר הציבורי אינה סבירה בעליל. "ברור והגיוני שעל המגזר הציבורי להיות הראשון ליישום התקנות, שכן הוא מעניק לאנשים עם מוגבלות ולכלל אזרחי המדינה שירות בלעדי אשר אין לו חלופה", טענו נציגי החברות.

יו"ר הוועדה אילן גילאון (מרץ) אמר בתגובה כי "הפער בזמנים נובע מהפער בין מספר המבנים שיש לרשות ציבורית לעומת המגזר הפרטי שנע מבעל חנות אחת לבעלי מספר רב יותר של מקומות שבכל מקרה לא משתווים לאלו של רשויות ציבוריות. חבל שהאיגוד אשר נתפס כמקום רציני מסרב להבין את משמעות הרפורמה והחשיבות בזירוזה, ממשיך להסתייג וליילל על לוח הזמנים כאילו היו חבורה של חתולים מייללים".

נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין אמר בתגובה: "היותך חבר כנסת אינה מזכה אותך למתוח ביקורת מעליבה על אותו מגזר עסקי עליו מושתתת המשכורת שלך, ושל כל חברי הכנסת האחרים ואף של שרי הממשלה".

התקנות צפויות לקבל את האישור הסופי של הוועדה ושל משרדי הממשלה הרלוונטים בחודשים הקרובים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות