אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהנדס עיריית ת"א סירב להשהות את בניית "הבימה" עד לבדיקת הטענות לליקויים צילום: שאול גולן

מהנדס עיריית ת"א סירב להשהות את בניית "הבימה" עד לבדיקת הטענות לליקויים

בתום דיון סיכמה ועדת הפנים כי תפנה למבקר המדינה ולשר הפנים בבקשה למנות ועדת בדיקה מקצועית, אשר תגיש מסקנותיה תוך 30 יום

10.05.2010, 18:58 | תומר אביטל

ועדת הפנים והגנת הסביבה התכנסה היום (ב') לדיון בליקויים בבניית תיאטרון "הבימה" המחודש.

יוזמת הדיון, ח"כ פאינה קירשנבאום, אמרה כי "ניתנו היתרי בנייה רטרואקטיביים ללא בדיקה בשטח של השינויים שנעשו. בנוסף, על פי החשד, היציע של התיאטרון נבנה שלא על פי התקן ועלול לקרוס, ולמבנה אין כלל תוכניות בטיחות, כיבוי אש או הג"א. אני דורשת לבדוק לעומק את התנהלותה השערורייתית של עיריית תל אביב. מעבר לאינטרסים של הצדדים השונים, מדובר כאן קודם כל בחיי אדם שנראה כי נמצאים כאן בסכנה אמיתית. אם לא תיבדק הבנייה לעומק, עלול לקרות אסון".

עופר אגוזי - קבלן המשנה שעבד באתר הבנייה התלונן כי "לאחר אסונות קודמים כמו וורסאי וגשר המכביה, אני מרגיש צורך להתריע על הבנייה הרעועה. זו אחריות לחיי אדם שאני לא מוכן לקחת על עצמי. ישנם כשלים ברורים בבנייה והיא איננה עומדת בתקן הישראלי. במקומות מסויימים יש רבע מכמות הברזל שצריכה להיות בתוך יציקות הבטון".

מהנדס העיר ת"א-יפו האדריכל חזי ברקוביץ' ענה להאשמות של ח"כ קירשנבאום וחברי כנסת נוספים ואמר כי "מדובר במבנה לא מסוכן אשר יעמוד ברעידת אדמה. אני לא מוכן למסור את פרטי שני משרדי התכנון שמיניתי לבדיקת הטענות, אלא ליו"ר הוועדה אישית בלבד, יחד עם זאת, המסקנות יימסרו תוך כשבוע".

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי, אמר כי "ממה שנשמע בדיון עולה כי קיים חשש לכך שחלקים מהבניין נבנו באופן לא תקין וקיימת סכנה של התמוטטות חלק מהבניין". אזולאי הציע למהנדס העיר להשהות את הבנייה עד שוועדת הבדיקה של העירייה תפרסם את מסקנותיה. מהנדס העיר סירב.

לבסוף סוכם כי הוועדה תפנה לשר הפנים אלי ישי בבקשה למנות ועדת בדיקה מקצועית, כדי לבדוק את הטענות לליקויים, והיא תגיש מסקנותיה תוך 30 יום. הוועדה גם תיפנה למבקר המדינה שיבדוק את הנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות