אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אנדרואיד עקף את האייפון בארה"ב יח"צ גוגל

דיווח: אנדרואיד עקף את האייפון בארה"ב

נתח השוק של מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל עמד על 28% - לעומת 21% לזו של אפל. כך על פי חברת המחקר NPD לרבעון הראשון. אנדרואיד ניצב כעת במקום השני במכירות הסמארטפונים בארה"ב

11.05.2010, 09:51 | יוסי גורביץ
בעבר העריכו אנליסטים כי מכשירים המריצים אנדרואיד, מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל, יהפכו למובילים במכירות בשוק הסמארטפונים עד שנת 2012. כעת עולה מנתוני חברת חקר השוק NPD כי האנדרואיד כבר הגיע למקום השני בשוק, והשאיר את מכירות האייפון של אפל מאחוריו.

מנתוני NPD עולה כי ברבעון הראשון של 2010 עמד נתח השוק של האנדרואיד בארה"ב על 28%, בעוד זה של האייפון על 21%. המובילה בתחום בארה"ב היא עדיין חברת RIM, שסדרת מכשירי הבלקברי שלה מחזיקה ב-36% מהשוק. יצוין כי ישנו פער ניכר בין השוק האמריקאי לשוק הגלובלי בתחום זה: המובילה העולמית היא נוקיה, המחזיקה בנתח שוק של 39.3%, ואחריה RIM, שלה נתח שוק של 19.4%. האייפון נמצא במקום השלישי, עם נתח שוק של 16.1%. נתח השוק העולמי של האנדרואיד נע סביב 5%; נוכחותה של נוקיה בשוק הסמארטפונים האמריקאי זניחה.

עיקר המכירות של מכשירי אנדרואיד במהלך הרבעון הראשון, מציינת NPD, הן של שני מכשירים בסדרת דרויד של מוטורולה: דרויד עצמו ודרויד אריס (Eris). משווקת שני המכשירים האלה, ורייזון, הצליחה בכך לעקוף את הכנסותיה של AT&T, המשווקת הבלעדית של האייפון בארה"ב, בתחום הסמארטפונים.

יצוין, עם זאת, שנתוני NPD – אף שהם נחשבים אמינים בדרך כלל – מתייחסים רק לשוק הפרטי, ואינם מביאים בחשבון את רכישות המכשירים מצד חברות וארגונים. בלוג הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל, AllThingsD, העריך שהמכירות הנמוכות של האייפון ברבעון הראשון עשויות להעיד על כך שמשתמשי המכשיר ממתינים למכשיר האייפון הרביעי, שצפוי להגיע לשוק ביוני הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות