אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן זאקס לא לבד: הרשויות בודקות אם גם מורגן סטנלי הונה משקיעים צילום: בלומברג

גולדמן זאקס לא לבד: הרשויות בודקות אם גם מורגן סטנלי הונה משקיעים

דיווח בארה"ב: נבדקים חשדות כי במורגן סטנלי שיווקו ללקוחות ניירות ערך מגובי משכנתאות מסוג CDO - ולאחר מכן הימרו נגד הלקוחות בשוק

12.05.2010, 09:20 | סוכנויות הידיעות

גולדמן זאקס לא לבד: הרשויות הפדרליות בארה"ב בודקת חשדות נגד מורגן סטנלי להונאת משקיעים בקשר לניירות ערך מגובי משכנתאות (CDO) שהבנק שיווק ללקוחותיו. כך לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל". כמו כן, בדומה לגולדמן זאקס, נבדק האם גם מורגן סטנלי הימר נגד לקוחותיו בשוק.

לפי הדיווח נבדקות שתי עיסאות ספציפיות שנקראו על שמם של נשיאי ארה"ב לשעבר ג'יימס ביוקאנן ואנדרו ג'קסון, כאשר מורגן סטנלי עזר לתכנן את העיסקאות ולאחר מכן הימר נגדן בשוק - אך לא שיווק את העיסקאות ללקוחותיו, לדברי המקורבים לחקירה שצוטטו בפרסום. הסוחרים בוול סטריט כינו את העסקאות "עסקאות של נשיאים מתים".

דובר מטעם מורגן סטנלי הגיב לפרסום ואמר כי "לא פנו אלינו ממשרד המשפטים בקשר לעיסקאות שהועלו על ידי ה"וול סטריט ג'ורנל", ואין לנו כל ידיעה על חקירה של משרד המשפטים המתנהלת על עיסקאות אלה". התובע במנהטן, כמו גם רשות ניירות ערך ומשרד המשפטים לא הגיבו לפרסום.

האישומים נגד מורגן סטנלי דומים מאוד לאלה שהועלו נגד גולדמן זאקס ב-16 באפריל - שהואשם כי שיווק ללקוחות מוצרים פיננסיים שנקראו ABACUS, והתבססו על משכנתאות סאב פריים. כמו כן נטען כי הבנק הונה את המשקיעים כאשר לאחר שמכר להם את המוצר הימר נגדם בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות