אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורגל משחקים 60 דקות צילום: אוראל כהן

כדורגל משחקים 60 דקות

זה במקרה שהגעתם לגמר הגביע אמש באיצטדיון רמת גן - ונתקלתם בביזיון הכרטיסים הגדול

12.05.2010, 11:01 | רונן וודלינגר
גמר הגביע התחיל בדקה 32.

כלומר, זו הדקה שבה התיישבנו סוף סוף במושבים שלנו, אחרי שעה ורבע של תורים, ריצות, צעקות, בלגן. בקיצור, כל מה שאוהבי כדורגל אוהבים לכנות "ביזיון! ביזיון! ביזיון!" וואלה ביזיון.

שעה וחצי לפני זה, בתחילת הערב, הכל עוד נראה היה מבטיח. אלפי אוהדים זרמו לאצטדיון בפאסון. דגלים, שירים, חולצות, אפס אלימות. כל מה שאפשר לבקש מגמר גביע.

נכנסתי בקלילות לתור של אלה שהזמינו כרטיסים מראש. "רק להעביר את הוויזה במכונה", חשבתי לעצמי, "ואנחנו במגרש". יכולתי כבר להריח את הגביע, או משהו כזה. אחרי 5 דקות התחלנו להבין שמשהו לא בסדר. בעיקר התור, וזה שהוא לא זז. 10 דקות... 15... 20... אנחנו עומדים במקום. "המחשב של הכרטיסים לא עובד!", צועק איזה אוהד מקדימה. נראה לי שהוא אדום, או לפחות הפנים שלו.

הדקות עוברות, המחשב מקולקל, אלפי אוהדי, אין כרטיסים. שוטרים מחויכים מסתובבים ליד הגדר. "תעשו משהו", צועקים להם. הלחץ בתור מתחיל להזכיר אירועים מצערים. בשלב הזה הקהל עדיין רגוע, אבל אפשר להרגיש שזה קרוב לפיצוץ. לך תשים אלפי אוהדים על שטח של מגרש פינג פונג, כש-100 מטר מהם עומד להתחיל הגמר, החלום, ואין כרטיסים.

אנחנו שומעים את הקהל במגרש. 5 דקות לשריקה. מחברת הכרטיסים ("לאן") לא מגיע אף אחד, גם לא מההתאחדות, או מהנהלת האיצטדיון, רק שוטרים מטיילים במפגן של אדישות. כנראה לקח מההתנתקות. עוברת שמועה שאפשר להיכנס עם צילום של האישור מהאינטרנט. רק לחלק יש. הם רצים לשערים. אנחנו עדיין בתור. פתאום מתברר שבקופה השמאלית מחלקים כרטיסים. לא ברור לפי איזה היגיון. אנחנו משיגים שלושה ורצים לשער שלנו. המשחק מתחיל. לא נותנים להיכנס. הכרטיס הוא לשער 6 (בני יהודה) ואנחנו בשער 2 (הפועל, מפונקים). דחיפות, צעקות, בחור אחד (אדום) משתגע, מתחיל להשתולל. דיבורים על להיכנס בכוח. מגיעים עד דלתות הפלדה של האיצטדיון. השוטרים לא נותנים להיכנס. דוחפים אחורה. השמועה אומרת שגם בשער 6 לא נותנים. ביזיון.

את הגול הראשון של גילי שמענו מבחוץ. לא ידענו אם לשמוח על הגול או לבכות על שאנחנו לא רואים אותו. דקה אחרי זה אופיר השיג את הכרטיסים. עד עכשיו אני לא יודע איך. נכנסנו. בני יהודה הישוו, הפועל ניצחה. פרס נתן לבאדיר את הגביע, שרנו, שמחנו, קיללנו את מכבי. יש גביע!

כשהגעתי לאופנוע, גיליתי ששברו לי את שתי המראות. כנראה שהערב הזה לא יכול היה להיגמר בשלום.

דובר ההתאחדות גיל לבנוני מסר: "ההתאחדות מתנצלת על התקלה. מדובר היה בכבל תקשורת של בזק שנקרע, ולכן משרד הכרטיסים "לאן" סיפק במקום כרטיסים בצורה ידנית. גם אלה שרכשו כרטיסים חדשים ונכנסו וגם אלה שבשל התקלה לא נכנסו למשחק, יזוכו על הכרטיסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות